7 muzealnych weekendów na 70-lecie Muzeum Podlaskiego w Białymstoku

W roku 2019 Muzeum Podlaskie w Białymstoku obchodzi jubileusz 70-lecia. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Państwa specjalne muzealne spotkania, na których zaprezentujemy nasze zbiory, wystawy, działania edukacyjne. Zapraszamy Państwa do świętowania razem z nami. Każdy z Oddziałów Muzeum Podlaskiego będzie zapraszał do swojej siedziby w wybrany weekend roku 2019. Zarezerwujcie sobie Państwo czas w niżej podanych terminach. Szczegółowe programy ogłaszać będziemy z miesięcznym wyprzedzeniem.

Na pierwszy muzealny weekend pod hasłem BAROK NAD BIAŁĄ zapraszamy do Muzeum Historycznego w Białymstoku przy ul. Warszawskiej 37

czwartek 17 stycznia 2019 r. godz. 18.00

PREMIERA WIDOWISKA MULTIMEDIALNEGO „Wersal Północy” wśród dźwięków i świateł
wstęp bezpłatny

Po trwających niemal rok przygotowaniach, mamy przyjemność zaprosić Państwa na stałą wystawę „Białystok – makieta barokowego miasta” w nowej aranżacji, wzbogaconej o widowisko multimedialne (mapping) „Wersal Północy” wśród dźwięków i świateł, dla którego kanwą są dzieje osiemnastowiecznego Białegostoku. Przygotowano je w trzech wersjach językowych (polskiej, angielskiej, rosyjskiej) i w specjalnym wydaniu dla najmłodszych. Utrzymana w osiemnastowiecznej stylistyce opowieść o „Wersalu Północy”, wzbogacona teatrem świateł i symfonią dźwięków tchnęła nowe życie w labirynt miniaturowych uliczek, budynków i ogrodów.

Ruszajmy w niepowtarzalną podróż w czasie! Przejdźmy się ulicami nieistniejącego już miasta i spotkajmy jego mieszkańców. Dajmy się uwieść magii pałacowych ogrodów i zawirujmy w rytm barokowej muzyki. Poznajmy warunki codziennego życia naszych antenatów i odwiedźmy ważne dla nich miejsca osadzone w topografii miasta.

Pokaz daje niepowtarzalną możliwość obserwacji panoramy Białegostoku i w sposób uporządkowany, a jednocześnie ciekawy naświetla jego najważniejsze obszary i budowle. Mając przed oczyma jedną z największych w Polsce makiet, rozświetloną kolorami, nasyconą dźwiękiem i „opowiedzianą” słowami lektora, ma się wrażenie, że historia miasta jest na wyciągnięcie ręki.

Widowisko multimedialne „Wersal Północy” wśród dźwięków i świateł sfinansowano z budżetu Miasta Białegostoku.

sobota 19 stycznia 2019 r. godz. 10.00 -17.00

godz. 10.00; 12.00; 14.00; 16.00 – pokazy widowiska multimedialnego „Wersal Północy” wśród dźwięków i świateł
wstęp bezpłatny

Czas trwania spotkań: ok. 60 min.

Maksymalna liczba uczestników na jednym pokazie: 30 osób.

Prosimy o wcześniejsze zapisy na spotkania z minimum trzydniowym wyprzedzeniem pod numerami telefonów: 517 484 349, 85 748 21 19.

godz. 11.00 – Rodzinny weekend w Muzeum Historycznym: „Wersal Północy” wśród dźwięków i świateł

Spotkanie dla rodzin z dziećmi w wieku 6–12 lat

Uczestnicy spotkania, obserwując widowisko multimedialne, przeniosą się do Białegostoku z czasów Jana Klemensa Branickiego. Poznają historię jednej z najpiękniejszych rezydencji magnackich Rzeczypospolitej. Dzieci przyjrzą się też barokowym strojom, a następnie zaprojektują własne kreacje ubiorów szlachcica i szlachcianki. Zajęcia urozmaici koncert muzyki barokowej nagrany w auli Pałacu Branickich.

Czas trwania zajęć: 90 min.
Koszt: dzieci 10 zł od osoby (z Kartą Dużej Rodziny – 2 zł od osoby), opiekunowie 5 zł od osoby (z Kartą Dużej Rodziny – 2 zł od osoby)
Maksymalna liczba dzieci: 20 osób.
Obowiązują zapisy na zajęcia z minimum trzydniowym wyprzedzeniem pod numerami telefonów: 517 484 349, 85 748 21 19.

niedziela 20 stycznia 2019 r. godz. 10.00 – 17.00

wstęp – wejściówka 2 zł

Czas trwania spotkań: ok. 60 min.
Maksymalna liczba uczestników na jednym pokazie: 30 osób.

Spotkanie dla rodzin z dziećmi w wieku 6–12 lat

Czas trwania zajęć: 90 min.
Maksymalna liczba dzieci: 20 osób.

Terminy kolejnych muzealnych weekendów, na które zapraszamy:

MARZEC: 16-17 marca 2019 – Muzeum w Tykocinie

NOWE BARWY SYNAGOGI