Muzeum Podlaskie w Białymstoku
Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

Kalendarz wydarzeń MPB

najnowsze wydarzenia

Kulturalne Gryfy - konkurs na projekt statuetki

Prezydent Miasta Białegostoku ogłasza konkurs rzeźbiarski (jednoetapowy) na projekt statuetki Nagrody Rady Miasta Białystok – „Kulturalne Gryfy”. Konkurs adresowany jest Konkurs adresowany jest do dyplomowanych artystów-plastyków, rzeźbiarzy i konserwatorów dzieł sztuki oraz studentów.
więcej o: Kulturalne Gryfy - konkurs na projekt statuetki

Galeria Malarstwa Polskiego w Ratuszu nieczynna od 16 kwietnia do 20 września 2018 r.

W związku ze zmianą ekspozycji wystawa stała "Galeria Malarstwa Polskiego" w Ratuszu (Rynek Kościuszki 10) będzie nieczynna od 16 kwietnia do 20 września 2018 r.
więcej o: Galeria Malarstwa Polskiego w Ratuszu nieczynna od 16 kwietnia do 20 września 2018 r.

Muzeum w Tykocinie nieczynne do końca kwietnia 2018 r.

Muzeum w Tykocinie, z powodu remontu, jest nieczynne dla zwiedzających do końca kwietnia 2018 r. Przyjmowane będą tylko te grupy, które mają już rezerwację zwiedzania. Przepraszamy za utrudnienia.
więcej o: Muzeum w Tykocinie nieczynne do końca kwietnia 2018 r.

TRADYCJE I WSPÓŁCZESNOŚĆ TATARÓW - POLSKICH MUZUŁMANÓW - białostocka wystawa w Macedonii

Z inicjatywy Ambasady RP w Skopje (Macedonia) od 19 kwietnia 2018 r. w galerii Czifte Amam w Skopje otwarta zostanie wystawa "Tradycje i współczesność Tatarów - polskich muzułmanów". Wystawę przygotowało Muzeum Podlaskie w Białymstoku i Najwyższe Kolegium Muzułmańskie Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP.
więcej o: TRADYCJE I WSPÓŁCZESNOŚĆ TATARÓW - POLSKICH MUZUŁMANÓW - białostocka wystawa w Macedonii

Wystawa Dyplomów LP w Supraślu

Zapraszamy do Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego na prezentację prac dyplomowych absolwentów Liceum Plastycznego im. Artura Grottgera w Supraślu. W tym roku pokazane zostaną pierwsze dyplomy z nowo powstałych specjalizacji – Realizacje Intermedialne i Techniki Rzeźbiarskie.
więcej o: Wystawa Dyplomów LP w Supraślu

WIECZÓR HISTORYCZNY: Promocja tomu poezji „Pamięć” autorstwa Musy Çaxarxan Czachorowskiego

Zapraszamy na promocję nowego wydawnictwa Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP, Najwyższego Kolegium Muzułmańskiego oraz Inicjatywy Wydawniczej Çaxarxan Xucalıqto – tomu poezji cenionego w społeczności tatarskiej poety, dziennikarza i tłumacza Musy Çaxarxana Czachorowskiego.
więcej o: WIECZÓR HISTORYCZNY: Promocja tomu poezji „Pamięć” autorstwa Musy Çaxarxan Czachorowskiego

VIII Międzynarodowy Festiwal Cerkiewnego Dzwonienia

Obwieszcza, wychwala, nawołuje. VIII Międzynarodowy Festiwal Cerkiewnego Dzwonienia odbędzie się w dniach 20-22 kwietnia 2018 r. na dziedzińcu monasteru Zwiastowania NMP w Supraślu. Koncert finałowy 22 kwietnia 2018 r., o godz. 16.00.
więcej o: VIII Międzynarodowy Festiwal Cerkiewnego Dzwonienia

SALON BUJNOWSKIEGO: Zygmunt Gloger – pisma rozproszone i nie tylko

Zapraszamy na kwietniową edycję Salonu Bujnowskiego. Ze względu na remont Muzeum spotkanie odbędzie się w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Tykocinie przy ulicy Choroszczańskiej 4. W programie: wykład prof. Jarosława Ławskiego, spotkanie z Magdaleną Zawidzką-Kwiatkowską, prawnuczką Zygmunta Glogera oraz występ Zespołu „Hetmanki”. Wstęp wolny.
więcej o: SALON BUJNOWSKIEGO: Zygmunt Gloger – pisma rozproszone i nie tylko

MUZEALNE ŚRODY DLA SENIORÓW: Jaćwingowie. Zapomniani wojownicy - spotkanie na wystawie

W cyklu Muzealne Środy dla Seniorów zapraszamy 25 kwietnia 2018 r. do białostockiego Ratusza na oprowadzanie po wystawie "Jaćwingowie. Zapomniani wojownicy". Ekspozycja przygotowana przez Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie przedstawia historię Jaćwieży w świetle najnowszych odkryć archeologicznych i ustaleń historyków.
więcej o: MUZEALNE ŚRODY DLA SENIORÓW: Jaćwingowie. Zapomniani wojownicy - spotkanie na wystawie

Klejnoty i uczucia

Niegdyś okazji do nabycia nowych precjozów w życiu każdej damy było co najmniej kilka, a jeszcze więcej – aby na nie popatrzeć. Taką okazję postanowiło stworzyć Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy, w którego wnętrzach będzie można podziwiać dawną biżuterią ze zbiorów Muzeum w Gliwicach. Na wernisaż wystawy zapraszamy 27 kwietnia 2017 r. o godz. 18.00.
więcej o: Klejnoty i uczucia