Muzeum Podlaskie w Białymstoku
Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

Kalendarz wydarzeń MPB

najnowsze wydarzenia

31 maja 2018 r. wszystkie oddziały Muzeum Podlaskiego w Białymstoku będą nieczynne

Informujemy, że 31 maja 2018 r. (Boże Ciało) wszystkie oddziały Muzeum Podlaskiego w Białymstoku będą nieczynne dla zwiedzających.
więcej o: 31 maja 2018 r. wszystkie oddziały Muzeum Podlaskiego w Białymstoku będą nieczynne

Muzeum Historyczne nieczynne 31 maja i 1 czerwca 2018 r.

Muzeum Historyczne w Białymstoku będzie nieczynne dla zwiedzających w dniach 31 maja i 1 czerwca 2018 r. 30 maja Muzeum Historyczne będzie czynne tylko do godz. 13.00. Zmiany spowodowane są względami technicznymi. Przepraszamy za ewentualne utrudnienia.
więcej o: Muzeum Historyczne nieczynne 31 maja i 1 czerwca 2018 r.

REKRUTACJA UCZESTNIKÓW DO PROJEKTU "Białystok – Grodno. Sztuka na styku granic"

Zapraszamy do udziału w projekcie edukacyjnym pt. „Białystok – Grodno. Sztuka na styku granic”, którego celem jest integracja dzieci z Białegostoku z rówieśnikami polskiego pochodzenia z Grodna. Kogo poszukujemy? Stałej grupy uczestników w wieku od 10 do 14 lat.
więcej o: REKRUTACJA UCZESTNIKÓW DO PROJEKTU "Białystok – Grodno. Sztuka na styku granic"

Spotkajmy się na ławeczce - wystawa plenerowa w Bielsku Podlaskim

Zapraszamy do Bielska Podlaskiego na plenerową wystawę planszową przygotowaną w ramach projektu „Spotkajmy się na ławeczce”, zrealizowanego przez Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku we współpracy z Uniwersytetem im. A. Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytetem Państwowym im. A. Puszkina w Brześciu.
więcej o: Spotkajmy się na ławeczce - wystawa plenerowa w Bielsku Podlaskim

Koncert z prelekcją "Tradycje ingerencji w formę utworu. Transkrypcja jako sztuka przekładu".

Zapraszamy do białostockiego Ratusza (Rynek Kościuszki 10) na koncert połączony z prelekcją pt. "Tradycje ingerencji w formę utworu. Transkrypcja jako sztuka przekładu". Wystąpią: Radosław Koper – altówka, Katarzyna Palusińska-Martynkiewicz – wiolonczela, Kamil Skorupski – saksofon, Katarzyna Makal-Żmuda – fortepian.
więcej o: Koncert z prelekcją "Tradycje ingerencji w formę utworu. Transkrypcja jako sztuka przekładu".

Beata Telejko – Portret wielokrotny

Zapraszamy do Muzeum Historycznego w Białymstoku na spotkanie poświęcone twórczości Beaty Telejko. Wieczór poprowadzi Elżbieta Kozłowska-Świątkowska.
więcej o: Beata Telejko – Portret wielokrotny

Czterdzieści pięć lat, które wstrząsnęły Polską

Zapraszamy do białostockiego Ratusza na spotkanie z prof. Jerzym Eislerem i promocję książki "Czterdzieści pięć lat, które wstrząsnęły Polską". Spotkanie z udziałem prof. Artura Pasko i prof. Joanny Sadowskiej.
więcej o: Czterdzieści pięć lat, które wstrząsnęły Polską

MUZEALNE ŚRODY DLA SENIORÓW: Biedermeier – udomowiony romantyzm

W cyklu Muzealne Środy dla Seniorów zapraszamy do białostockiego Ratusza na zwiedzanie wystawy „Biedermeier”. Udamy się do czasów, w których ceniono spokój i wygodę, a wolny czas poświęcano robótkom ręcznym, muzykowaniu, pisaniu listów i prowadzeniu sztambucha.
więcej o: MUZEALNE ŚRODY DLA SENIORÓW: Biedermeier – udomowiony romantyzm

Recital prof. Zbigniewa Czarnoty i Adama Jezierzańskiego

Zapraszamy 2 czerwca (sobota) 2018 r. do Wielkiej Synagogi w Tykocinie na Recital prof. Zbigniewa Czarnoty (altówka) i Adama Jezierzańskiego (fortepian). W programie utwory J. S. Bacha, J. Schuberta, M. Brucha i M. Glinki.
więcej o: Recital prof. Zbigniewa Czarnoty i Adama Jezierzańskiego

RODZINNA NIEDZIELA W RATUSZU: Styl mieszczański nie tylko dla mieszczan. O modzie okresu Biedermeier

W XIX w. źródłem wiedzy na temat ubioru mody były ilustrowane magazyny mód. Panie mogły odnaleźć w nich wzory bogato zdobionych sukien, panowie aktualnie polecane kroje surdutów i fraków. Ważnym dopełnieniem każdego stroju były odpowiednio dobrane dodatki, akcesoria, fryzura. Jakie? Dowiesz się 3 czerwca w czasie Rodzinnej Niedzieli w Ratuszu, która poświęcimy modzie Biedermeieru.
więcej o: RODZINNA NIEDZIELA W RATUSZU: Styl mieszczański nie tylko dla mieszczan. O modzie okresu Biedermeier