Muzeum Podlaskie w Białymstoku
Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

Kalendarz wydarzeń MPB

najnowsze wydarzenia

WAKACJE w Muzeum Podlaskim w Białymstoku

Muzeum Podlaskie przygotowało na nadchodzące wakacje bogatą ofertę warsztatów, gier i spacerów edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapraszamy grupy zorganizowane i osoby indywidualne do korzystania z propozycji Ratusza w Białymstoku, Muzeum Historycznego, Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku oraz do Muzeum w Tykocinie, Muzeum Ikon w Supraślu, Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy i Muzeum w Bielsku Podlaskim.
więcej o: WAKACJE w Muzeum Podlaskim w Białymstoku

7 muzealnych weekendów na 70-lecie Muzeum Podlaskiego w Białymstoku

Zapraszamy do Oddziałów Muzeum Podlaskiego w Białymstoku w wybrane weekendy od stycznia do grudnia 2019 r. na specjalnie przygotowane spotkania. Program>>>
więcej o: 7 muzealnych weekendów na 70-lecie Muzeum Podlaskiego w Białymstoku

OBRAZ Z WOJENNEGO SZLAKU 

Zapraszamy w czwartek 25 lipca 2019 r., o godz. 18.00 do Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego na wernisaż wystawy prezentującej obraz Matki Boskiej Tatiszczewskiej, autorstwa białostoczanina Piotra Sawickiego ze zbiorów Instytutu Polskiego i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie. 
więcej o: OBRAZ Z WOJENNEGO SZLAKU 

XI MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYKI DAWNEJ IM. JULITTY SLEŃDZIŃSKIEJ – Koncert inauguracyjny „W archetypie psałterzowego brzmienia”

Muzeum w Tykocinie zaprasza w dniu 28 lipca 2019 r. o godz. 18:00 do Wielkiej Synagogi.
więcej o: XI MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYKI DAWNEJ IM. JULITTY SLEŃDZIŃSKIEJ – Koncert inauguracyjny „W archetypie psałterzowego brzmienia”

JARMARK DOMINIKAŃSKI

4 sierpnia 2019 r., w godz. 13.00-22.00 zapraszamy na Jarmark Dominikański organizowany w parku przy Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy
więcej o: JARMARK DOMINIKAŃSKI

W KRĘGU BRANICKICH – kuratorskie oprowadzanie po ekspozycji

Zapraszamy do białostockiego Ratusza w niedzielę 4 sierpnia 2019 r. o godz. 10.00 na spotkania na wystawie „W kręgu Branickich”, które poprowadzi autorka ekspozycji – historyk sztuki Anna Dąbrowska
więcej o: W KRĘGU BRANICKICH – kuratorskie oprowadzanie po ekspozycji

JUŻ NIE ZAPOMNISZ MNIE – szlagiery polskiego kina przedwojennego

Muzeum w Tykocinie zaprasza w dniu 17 sierpnia 2019 o godz. 18.00 r. do Wielkiej Synagogi na koncert Tomasza Stockingera, któremu akompaniować będzie Stefan Gąsieniec.
więcej o: JUŻ NIE ZAPOMNISZ MNIE – szlagiery polskiego kina przedwojennego

UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCONA PAMIĘCI ŻYDÓW TYKOCIŃSKICH W 78. ROCZNICĘ ZAGŁADY

Zapraszamy do Wielkiej Synagogi w Tykocinie 26 sierpnia 2019 r. o godz. 11.30 na Uroczystość upamiętniającą społeczność żydowską Tykocina.
więcej o: UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCONA PAMIĘCI ŻYDÓW TYKOCIŃSKICH W 78. ROCZNICĘ ZAGŁADY

W KRĘGU BRANICKICH – kuratorskie oprowadzanie po ekspozycji

Zapraszamy do białostockiego Ratusza w niedzielę 7 lipca 2019 r. o godz. 11.00 na spotkanie na wystawie „W kręgu Branickich”, które poprowadzi autorka ekspozycji – historyk sztuki Anna Dąbrowska
więcej o: W KRĘGU BRANICKICH – kuratorskie oprowadzanie po ekspozycji

CZAS ŚMIERCI / CZAS ŻYCIA

Wystawa prac, wykonanych w trakcie X Międzynarodowych Warsztatów Ikonopisów, we wrześniu 2018 r., w Nowicy. W dwutygodniowym plenerze wzięli udział malarze z Polski, Ukrainy, Litwy i Serbii. Wernisaż w sobotę 29 czerwca 2019 r. o godz. 16.00.
więcej o: CZAS ŚMIERCI / CZAS ŻYCIA