Muzeum Podlaskie w Białymstoku
Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego
współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Kalendarz wydarzeń MPB

Aktualności

Błogosławiony Ksiądz Jerzy Popiełuszko i Jego Muzeum w Okopach

Wystawa plenerowa przedstawiająca ideę utworzenia Muzeum Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki przez Fundację im. Ks. Jerzego Popiełuszko „Dobro” oraz Muzeum Podlaskie w Białymstoku. Ekspozycja prezentowana na placu miejskim w Brańsku.
więcej o: Błogosławiony Ksiądz Jerzy Popiełuszko i Jego Muzeum w Okopach

1 Podlaska Konferencja Archeologiczna. Wyniki badań archeologicznych obszaru województwa podlaskiego i terenów sąsiednich w latach 2020-2022

Konferencja naukowa zorganizowana w białostockim Ratuszu przez Dział Archeologii Muzeum Podlaskiego w Białymstoku. Wydarzenie podsumowujące ostatnie dwa lata badań prowadzonych na Podlasiu i terenach sąsiednich, które przyniosły szereg niezwykłych odkryć.
więcej o: 1 Podlaska Konferencja Archeologiczna. Wyniki badań archeologicznych obszaru województwa podlaskiego i terenów sąsiednich w latach 2020-2022

Finał konkursu ,,Powiat bielski – moja mała Ojczyzna”

Rozstrzygnięcie IV Powiatowego Konkursu Historycznego ,,Powiat bielski - moja mała Ojczyzna" zorganizowanego przez Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim oraz Szkołę Podstawową nr 2 im. kpt. W. Wysockiego w Bielsku Podlaskim.
więcej o: Finał konkursu ,,Powiat bielski – moja mała Ojczyzna”

Komunikat

W związku z modernizacją centralnego ogrzewania w Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy oddział ten będzie zamknięty dla zwiedzających w okresie od 20 marca 2023 r. do 31 maja 2023 r.
więcej o: Komunikat

RODZINNE WEEKENDY – Wielkanoc bez tajemnic

Zajęcia interaktywne dla dzieci w wieku 4–12 lat. Zapraszamy do Muzeum Historycznego w Białymstoku o godz. 11.00.
więcej o: RODZINNE WEEKENDY – Wielkanoc bez tajemnic

Księga Rodzaju w obrazach wielkich mistrzów

W trakcie spotkania opowiemy o wydarzeniach zawartych w pierwszej księdze Biblii, m.in. o kreacji świata przez Boga, o Arce Noego, Wieży Babel, o dziejach Abrahama, Izaaka i Jakuba. W naszej opowieści odbędziemy podróż do słynnych galerii, muzeów i obiektów sakralnych oglądając obrazy Jamesa Tissota, Michała Anioła, Rubensa czy Pitera Bruegla Starszego.
więcej o: Księga Rodzaju w obrazach wielkich mistrzów

Koncerty na głos i obraz

Cykl muzycznych spotkań przygotowany przez Muzeum Podlaskie w Białymstoku wraz z Wydziałem Instrumentalno-Pedagogicznym, Edukacji Muzycznej i Wokalistyki białostockiej Filii Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Zapraszamy w środę 29 marca 2023 r. o godz. 18.00 do Ratusza w Białymstoku.
więcej o: Koncerty na głos i obraz

Moesowie nie tylko z Choroszczy

Wystawa plenerowa na dziedzińcu przed Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy przygotowana z okazji przypadającej 150. rocznicy śmierci Christiana Augusta Moesa (1810–1872), założyciela zakładów włókienniczych w Choroszczy i nestora gałęzi rodu osiadłej na ziemiach polskich.
więcej o: Moesowie nie tylko z Choroszczy

Promocja publikacji „Kafle supraskie”

31 marca o godz. 13.00 w Bibliotece Publicznej w Supraślu odbędzie się promocja publikacji „Kafle supraskie”, która poświęcona jest kaflom znajdującym się w zbiorach Działu Archeologii Muzeum Podlaskiego w Białymstoku i Collegium Suprasliense.
więcej o: Promocja publikacji „Kafle supraskie”

RODZINNE WEEKENDY – W świecie symboli, kolorów i kwiatów

Zajęcia interaktywne dla dzieci w wieku 4–12 lat wraz z opiekunami. Zapraszamy do białostockiego Ratusza o godz. 11.00.
więcej o: RODZINNE WEEKENDY – W świecie symboli, kolorów i kwiatów