Muzeum Podlaskie w Białymstoku
Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

Kalendarz wydarzeń MPB

najnowsze wydarzenia

W dniach 20-30 listopada 2017 r. Muzeum w Tykocinie będzie nieczynne dla zwiedzających

W związku z remontem w dniach 20-30 listopada 2017 r. Muzeum w Tykocinie będzie nieczynne dla zwiedzających. Przepraszamy za ewentualne utrudnienia.

W dniach 20-29 listopada 2017 r. wystawy w Ratuszu (siedziba główna Muzeum Podlaskiego) będą nieczynne dla zwiedzających

W związku z przygotowaniami do otwarcia wystawy "Andrzej Strumiłło. Malarstwo. Rysunek. Dziennik A4" w dniach 20-29 listopada 2017 r. wystawy w Ratuszu (siedziba główna Muzeum Podlaskiego) będą nieczynne dla zwiedzających. Pozostałe wydarzenia odbywają się bez zmian, zgodnie z zapowiedziami. Przepraszamy za ewentualne utrudnienia.

Święto Niepodległości - oferta edukacyjna Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego

Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego zaprasza do korzystania z nowego cyklu zajęć edukacyjnych przygotowanych specjalnie z okazji Święta Niepodległości. Oferta ważna od 7 do 30 listopada 2017 r.
więcej o: Święto Niepodległości - oferta edukacyjna Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego

Podlaskie historie. Sacrum w czasach profanum - finisaż wystawy

Muzeum Ikon w Supraślu zaprasza na finisaż wystawy Piotra Sawickiego: “Podlaskie historie. Sacrum w czasach profanum”. Spotkanie z Autorem poprowadzi Andrzej Lechowski, dyrektor Muzeum Podlaskiego w Białymstoku.
więcej o: Podlaskie historie. Sacrum w czasach profanum - finisaż wystawy

Kościuszko - bohater na trudne czasy (wykład)

Muzeum Historyczne zaprasza 24 listopada 2017 r. o godz. 17.00 na wykład pt. "Kościuszko - bohater na trudne czasy". Wykład wygłosi dr Zbigniew Romaniuk. Poruszony zostanie m.in. temat pobytów Tadeusza Kościuszki na Podlasiu i wpływu na insurekcję w regionie.
więcej o: Kościuszko - bohater na trudne czasy (wykład)

SOBOTA RODZINNA W MUZEUM HISTORYCZNYM: Tadeusz Kościuszko – bohater kapitana Nemo

Kim był Tadeusz Kościuszko? Dlaczego na jego cześć wybudowano sławny Kopiec w Krakowie oraz z jakiego powodu sam Napoleon nazwał go „bohaterem północy”? To tylko część pytań na które odpowiedź znajdą uczestnicy spotkania poświęconego życiorysowi i znaczeniu Tadeusza Kościuszki jako bohatera narodowego Polski i Stanów Zjednoczonych.
więcej o: SOBOTA RODZINNA W MUZEUM HISTORYCZNYM: Tadeusz Kościuszko – bohater kapitana Nemo

PODRÓŻE ZE SZTUKĄ: Nie szata zdobi człowieka, czyli o stroju

W jakim stroju chętnie prezentował się Alfons Karny? Którzy artyści obsesyjnie dbali o swój wygląd? Czym jest surdut, a czym frak? Na te pytania odpowiemy w trakcie podróży po wystawie stałej biorąc na warsztat znajdujące się tam obrazy i rzeźby. Zajęcia będą zakończone przygotowaniem modeli i ubraniem ich w zaprojektowane przez uczestników stroje. Zajęcia dla dzieci w wieku 7-12 lat w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego.
więcej o: PODRÓŻE ZE SZTUKĄ: Nie szata zdobi człowieka, czyli o stroju

Koncert z historią

Muzeum Podlaskie w Białymstoku, Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny UMFC w Białymstoku oraz Zakład Pedagogiki Instrumentów Smyczkowych zapraszają 26 listopada 2017 r. o godz. 17.00 do białostockiego Ratusza (Rynek Kościuszki 10). Wystąpią: Krzysztof Sokołowski (kontrabas) i Elżbieta Pasierowska-Kołodziej (fortepian). Prowadzenie i gawęda historyczna: Andrzej Lechowski, dyrektor Muzeum Podlaskiego.
więcej o: Koncert z historią

XX Turniej Szachowy „O szablę hetmana Branickiego”

W niedzielę, 26 listopada 2017 r. w godz. 10.00-15.00 w Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy odbędzie się XX Turniej Szachowy „O szablę hetmana Branickiego”.
więcej o: XX Turniej Szachowy „O szablę hetmana Branickiego”

Arie i utwory chóralne w Ratuszu

Zakład Pedagogiki Wokalnej Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz Muzeum Podlaskie w Białymstoku zapraszają 27 listopada o godz. 19.00 do białostockiego Ratusza na koncert w ramach II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Artystycznej "Wyzwania współczesnej pedagogiki wokalnej".
więcej o: Arie i utwory chóralne w Ratuszu