Muzeum Podlaskie w Białymstoku
Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego
współprowadzona przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Kalendarz wydarzeń MPB

Aktualności

Komunikat

Od 20 marca do 18 kwietnia 2021 r. wszystkie oddziały Muzeum Podlaskiego w Białymstoku będą nieczynne dla zwiedzających. Spotkajmy się online!
więcej o: Komunikat

Mali orędownicy

Zapraszamy na wystawę ikon miniaturowych z dwóch kolekcji prywatnych oraz ze zbiorów Muzeum Ikon w Supraślu. Wirtualny wernisaż wystawy odbędzie się 16 kwietnia 2021 r. o godz. 16.00. Transmisję online będzie można oglądać na profilu FB Muzeum Ikon w Supraślu.
więcej o: Mali orędownicy

Muzeum online

Zapraszamy Państwa do skorzystania z oferty online przygotowanej przez Muzeum Podlaskie w Białymstoku. Wirtualnie można zwiedzić nasze Oddziały, poznać wystawy i zbiory. Prezentujemy zabytkowe wnętrza i muzealne kolekcje, a także ciekawostki edukacyjne. Odwiedźcie nas wirtualnie!
więcej o: Muzeum online

Rodzinna Niedziela w Muzeum Historycznym: Z wizytą u Izabeli Branickiej

Zajęcia interaktywne dla dzieci w wieku 7 – 12 lat w ramach cyklu ,,Mali historycy - wielkie historie". Zapraszamy do Muzeum Historycznego o godz. 12.00.
więcej o: Rodzinna Niedziela w Muzeum Historycznym: Z wizytą u Izabeli Branickiej

Maluchy na tropie historii: Odwiedziny u Branickich

Zajęcia interaktywne dla dzieci w wieku 4 – 6 lat w ramach cyklu ,,Maluchy na tropie historii". Zapraszamy do Muzeum Historycznego o godz. 12.00.
więcej o: Maluchy na tropie historii: Odwiedziny u Branickich

Rodzinna Niedziela w Muzeum Historycznym: Hetman - magnat - mecenas

Zajęcia interaktywne dla dzieci w wieku 7 – 12 lat w ramach cyklu ,,Mali historycy - wielkie historie". Zapraszamy do Muzeum Historycznego o godz. 12.00.
więcej o: Rodzinna Niedziela w Muzeum Historycznym: Hetman - magnat - mecenas

Sztuka bez granic etap II - podsumowanie projektu

Zachęcamy do zapoznania się z platformą edukacyjną powstałą w ramach projektu „Sztuka bez granic etap II”. To tu można znaleźć między innymi filmy o Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego, arkusze edukacyjne dla dzieci w różnym wieku, audiobooki, czy filmy animowane dla najmłodszych. Zachęcamy do korzystania!
więcej o: Sztuka bez granic etap II - podsumowanie projektu

Rodzinny Konkurs Plastyczny „Moje Muzeum Obojga Narodów”

W roku 2021 Muzeum w Bielsku Podlaskim rozszerza profil swojej działalności oraz zmienia nazwę na Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim. W związku z tym zapraszamy do udziału w rodzinnym konkursie plastycznym pod hasłem “Moje Muzeum Obojga Narodów”.
więcej o: Rodzinny Konkurs Plastyczny „Moje Muzeum Obojga Narodów”

Nowa kolorystyka elewacji Pałacu Branickich w Choroszczy

Dawna letnia rezydencja hetmana Jana Klemensa Branickiego, w której mieści się Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy odzyskuje barokowy blask.
więcej o: Nowa kolorystyka elewacji Pałacu Branickich w Choroszczy

Zygmunt Straszewicz – życie pod napięciem

Z okazji 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Muzeum w Tykocinie zaprasza na wystawę czasową poświęconą postaci Zygmunta Franciszka Straszewicza.
więcej o: Zygmunt Straszewicz – życie pod napięciem