Muzeum Podlaskie w Białymstoku
Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

Kalendarz wydarzeń MPB

najnowsze wydarzenia

PODRÓŻE ZE SZTUKĄ: W królestwie zwierząt

Na naszej muzealnej ekspozycji znajduje się wiele rzeźb zwierząt. Zobaczymy m.in.: sympatyczne koty, słonia, pelikana i żabę. W czasie zajęć dowiemy się co kryje się pod pojęciem „rzeźba animalistyczna” i poznamy najsłynniejsze dzieła sztuki przedstawiające zwierzęta.
więcej o: PODRÓŻE ZE SZTUKĄ: W królestwie zwierząt

Ultima Thule. Głosy Islandii - promocja książki Krystyny Koneckiej

Zapraszamy 21 stycznia 2018 r. do białostockiego Ratusza (siedziba główna Muzeum Podlaskiego w Białymstoku) na spotkanie z Autorką oraz promocję książki poetyckiej Krystyny Koneckiej pt. "Ultima Thule. Głosy Islandii". To pierwszy w Polsce tom poezji z fotografiami autorskimi w całości poświęcony Islandii – jej tradycjom, urodzie i kulturze.
więcej o: Ultima Thule. Głosy Islandii - promocja książki Krystyny Koneckiej

Wokół króla Dawida

Zapraszamy do Muzeum w Tykocinie (Dom Talmudyczny) na spotkanie z cyklu Salon Bujnowskiego poświęcone postaci biblijnego króla Dawida. W programie prelekcje Joanny Auron-Górskiej, Rafała Orzołka, Joanny Tomalskiej-Więcek oraz recytacja "Psalmów Dawida" w wykonaniu Dariusza Szady-Borzyszkowskiego.
więcej o: Wokół króla Dawida

NIEDZIELA RODZINNA W RATUSZU: Sen o Białymstoku

Czy artystę może zainspirować miasto? Poszukamy wspólnie odpowiedzi, oglądając prace Andrzeja Muszyńskiego prezentowane w białostockim Ratuszu. Poznamy sny Artysty oraz jego prace usytuowane w przestrzeni miejskiej Białegostoku – mural przedstawiający twórcę języka esperanto, Ludwika Zamenhofa oraz pomnik księdza Jerzego Popiełuszki, stojący niedaleko Pałacu Branickich. Zapraszamy 21 stycznia 2018 r. dzieci w wieku 8-12 lat do białostockiego Ratusza.
więcej o: NIEDZIELA RODZINNA W RATUSZU: Sen o Białymstoku

FERIE 2018 w Muzeum Podlaskim w Białymstoku

Zapraszamy na bezkrwawe łowy do choroszczańskiego parku, naukę zdobienia ikon w Supraślu i na spotkanie z malarstwem współczesnym w Ratuszu. W Muzeum Historycznym będzie można przekonać się, czym bawili się i w co grali nasi dziadkowie, gdy byli dziećmi. W Muzeum Karnego otworzy swoje podwoje Akademia Małego Artysty, a w Tykocinie będzie można zdobyć pierwsze szlify aktorskie pod kierunkiem Dariusza Szady-Borzyszkowskiego.
więcej o: FERIE 2018 w Muzeum Podlaskim w Białymstoku

MUZEALNE ŚRODY DLA SENIORÓW: Co tam Panie w magazynie? Nabytki muzealne 2017

Zapraszamy do Muzeum Historycznego na spotkanie w cyklu MUZEALNE ŚRODY DLA SENIORÓW pt. „Co tam Panie w magazynie? Nabytki muzealne 2017”. Uczestnicy będą mogli zobaczyć wiele nietypowych, niezwykle ciekawych eksponatów, które w 2017 r. wzbogaciły kolekcję muzeum.
więcej o: MUZEALNE ŚRODY DLA SENIORÓW: Co tam Panie w magazynie? Nabytki muzealne 2017

MUZEALNE ŚRODY DLA SENIORÓW: Dlaczego artyści podróżują?

Andrzej Strumiłło wyruszył w 1958 r. na dzikie bezdroża Kraju Chabarowskiego. Niemal 20 lat później, w 1976 r., Andrzej Muszyński rozpoczął w gronie przyjaciół wielomiesięczną wyprawę na Daleki Wschód. Zapraszamy na spotkanie, w czasie którego wspólnie poszukamy odpowiedzi na pytanie, dlaczego artyści od wieków byli "ludźmi w podróży"? Co sprawia, że podejmują dalekie, często ryzykowne wyprawy?
więcej o: MUZEALNE ŚRODY DLA SENIORÓW: Dlaczego artyści podróżują?

W białostockich karczmach, zajazdach i restauracjach - promocja książki

Zapraszamy do białostockiego Ratusza na spotkanie autorskie i promocję książki Andrzeja Fiedoruka "W białostockich karczmach, zajazdach i restauracjach". Autor zabiera czytelników w podróż w poszukiwaniu klimatu dawnych i bardziej współczesnych białostockich zakładów gastronomicznych. Tom zawiera receptury, sposoby przyrządzania potraw, ich historię oraz wiele informacji o lokalach i szefach kuchni.
więcej o: W białostockich karczmach, zajazdach i restauracjach - promocja książki

PODRÓŻE ZE SZTUKĄ: Świat figur geometrycznych

Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat na kolejną edycję cyklu SOBOTA RODZINNA. PODRÓŻE ZE SZTUKĄ. W trakcie spotkania uczestnicy poznają niezwykły świat figur geometrycznych. Poznane kształty staną się inspiracją do stworzenia obrazu kubistycznego, który zostanie wykonany na zakończenie zajęć.
więcej o: PODRÓŻE ZE SZTUKĄ: Świat figur geometrycznych

Żubry. Światło i cień – wystawa fotografii Michała Kościa

Zapraszamy 8 lutego 2018 r. do Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego na wernisaż wystawy fotografii Michała Kościa. "Te kadry działają jako pełne energii obrazy mocy, a jednocześnie są swoistą ucieczką od spraw współczesnego świata, rozpędzonego i trochę nieprzewidywalnego" - pisze Andrzej Zygmuntowicz.
więcej o: Żubry. Światło i cień – wystawa fotografii Michała Kościa