Muzeum Podlaskie w Białymstoku
Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

Kalendarz wydarzeń MPB

najnowsze wydarzenia

Muzeum Wnętrz Pałacowych nieczynne od 3 września do 31 października

Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy będzie nieczynne dla zwiedzających od 3 września do 31 października 2018 r. Przyjmowane będą tylko wcześniej umówione grupy. Przepraszamy za utrudnienia.
więcej o: Muzeum Wnętrz Pałacowych nieczynne od 3 września do 31 października

XIII KONKURS Święty Jan Paweł II w oczach dziecka

Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie oraz Dekanat Bielski zapraszają dzieci i młodzież do udziału w XIII edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Święty Jan Paweł II w oczach dziecka.
więcej o: XIII KONKURS Święty Jan Paweł II w oczach dziecka

MALUCHY W KRAINIE SZTUKI: Mali muzealnicy

Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego zaprasza rodziny z małymi dziećmi na spotkanie z cyku MALUCHY W KRAINIE SZTUKI. Tym razem będziemy wspólnie poznawać ciekawostki związane z pracą muzealników - dowiemy się, czym zajmują się muzea, dlaczego gromadzą cenne przedmioty, jak powstają wystawy.
więcej o: MALUCHY W KRAINIE SZTUKI: Mali muzealnicy

MUZEALNE ŚRODY DLA SENIORÓW: Powstanie Warszawskie – w walce o wolność i niepodległość

W ramach cyklu Muzealne Środy dla Seniorów zapraszamy do Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego na spotkanie poświęcone Powstaniu Warszawskiemu, uznawanemu za jedno z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii Polski.
więcej o: MUZEALNE ŚRODY DLA SENIORÓW: Powstanie Warszawskie – w walce o wolność i niepodległość

60+ Kultura

W dniach 28-30 września 2018 r. Muzeum Podlaskie zaprasza osoby 60+ do korzystania ze specjalnej oferty warsztatów, prelekcji i wystaw w obniżonych cenach lub całkowicie zwolnionych z opłat.
więcej o: 60+ Kultura

SALON BUJNOWSKIEGO: Od Mozarta do Piazzoli

Muzeum w Tykocinie zaprasza na kolejna edycję Salonu Bujnowskiego, który wypełni koncert zatytułowany "Od Mozarta do Piazzoli". Wystąpią: Roman Zieliński – skrzypce, Magdalena Wiluk – fortepian. Słowo wiążące wygłosi Dariusz Szada-Borzyszkowski.
więcej o: SALON BUJNOWSKIEGO: Od Mozarta do Piazzoli

Muzealni detektywi na tropie pejzażystów

Zapraszamy do białostockiego Ratusza na pierwsze po wakacjach spotkanie z cyklu "Muzealni Detektywi na tropie! Tajemnice malarstwa” zatytułowane "Wędrówki śladami pejzażystów". Dzieci poznają na zajęciach pejzaże, czyli obrazy, które przybrały zielone barwy maskujące i dowiedzą się, co znaczy "wyjść w plener" i udadzą się na malarska wycieczkę na Rynek Kościuszki.
więcej o: Muzealni detektywi na tropie pejzażystów

Święto Sukot

Muzeum w Tykocinie zaprasza do kuczki przy Wielkiej Synagodze na Święto Sukot. Będzie można wysłuchać prelekcji Dariusza Szady-Borzyszkowskiego oraz wziąć udział w świątecznym poczęstunku.
więcej o: Święto Sukot

Tydzień Dziecka w Białymstoku 2018

Już po raz siódmy organizujemy Tydzień Dziecka w Białymstoku, przypominając tym przedwojenną białostocką tradycję. Zapraszamy grupy szkolne i dzieci z rodzicami do nieodpłatnego korzystania z bogatej oferty imprez przygotowanych przez 10 białostockich instytucji kultury.
więcej o: Tydzień Dziecka w Białymstoku 2018

MUZEALNE ŚRODY DLA SENIORÓW: Fundacje Jana Klemensa Branickiego...

Zapraszamy seniorów na spotkanie poświęcone obiektom ufundowanym przez Jana Klemensa Branickiego. Głównym tematem będzie późnobarokowy Kościół św. Trójcy w Tykocinie – sztandarowa inwestycja hetmana poza Białymstokiem.
więcej o: MUZEALNE ŚRODY DLA SENIORÓW: Fundacje Jana Klemensa Branickiego...