Muzeum Podlaskie w Białymstoku
Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

Kalendarz wydarzeń MPB

najnowsze wydarzenia

Zmiany godzin otwarcia Ratusza w dniach 9, 14 i 15 marca 2018 r.

UWAGA. Ratusz (siedziba główna Muzeum Podlaskiego w Białymstoku) w dniu 9 marca 2018 r. będzie czynny dla zwiedzających do godz. 13.00. W dniu 14 marca Ratusz będzie czynny dla zwiedzających do godz. 13.00. 15 marca 2018 r. Ratusz będzie nieczynny dla zwiedzających. Przepraszamy za ewentualne utrudnienia.
więcej o: Zmiany godzin otwarcia Ratusza w dniach 9, 14 i 15 marca 2018 r.

Zmiany godzin otwarcia Muzeum w dniach 30 i 31 marca 2018 r.

UWAGA. W Wielki Piątek (30.03.2018 r.) Muzeum Podlaskie (Ratusz i wszystkie oddziały) będzie czynne dla zwiedzających do godz. 14.00. W Wielką Sobotę (31.03.2018 r.) Muzeum będzie nieczynne dla zwiedzających.
więcej o: Zmiany godzin otwarcia Muzeum w dniach 30 i 31 marca 2018 r.

Jaćwingowie. Zapomniani wojownicy

Zapraszamy 23 lutego 2018 r. na godz. 18.00 do białostockiego Ratusza na otwarcie wystawy "Jaćwingowie. Zapomniani wojownicy", przygotowanej przez Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie. Na wystawie zaprezentowane zostaną zabytki z wykopalisk, w tym przede wszystkim broń i ozdoby oraz kilkanaście wielkoformatowych plansz z bogatym materiałem ikonograficznym.
więcej o: Jaćwingowie. Zapomniani wojownicy

SOBOTA RODZINNA W MUZEUM HISTORYCZNYM: Jak to z papierem bywało...

Zapraszamy na sobotnie zajęcia rodzinne w Muzeum Historycznym. Tym razem tematem będzie papier - jego historia, materiały i techniki stosowane w produkcji oraz sposoby wykorzystywania gotowego papieru. Każdy z uczestników będzie mógł wykonać osobiście kartę papieru metodą czerpania.
więcej o: SOBOTA RODZINNA W MUZEUM HISTORYCZNYM: Jak to z papierem bywało...

MALUCHY W KRAINIE SZTUKI: Zakamarki, skrytki, schowki... Co kryje białostocki Ratusz?

Zapraszamy dzieci w wieku 4-6 lat z opiekunami do wspólnego odkrywania tajemnic białostockiego Ratusza. Nie każdy wie, że dawniej w ratuszu mieściły się sklepy. Dziś w salach wiszą obrazy. Czy można je kupić czy tylko pooglądać? Ile stopni trzeba pokonać, aby wspiąć się na ratuszową wieżę? Co kryją pomieszczenia, do których zwiedzający nie kupią biletu wstępu?
więcej o: MALUCHY W KRAINIE SZTUKI: Zakamarki, skrytki, schowki... Co kryje białostocki Ratusz?

Jak krótki wiersz w poezji - prelekcja i recital w Salonie Bujnowskiego

W programie kolejnej edycji Salonu Bujnowskiego znalazła się opowieść Agnieszki Borowieckiej o życiu i twórczości Zygmunta Bujnowskiego oraz recital wokalno-instrumentalny Ryszarda Matusiewicza „Bo przecież świetnym był miastem Tykocin”. Zaprezentowane zostaną też fragmenty archiwalnych audycji o Zygmuncie Bujnowskim z zasobów Polskiego Radia Białystok.
więcej o: Jak krótki wiersz w poezji - prelekcja i recital w Salonie Bujnowskiego

MUZEALNE ŚRODY DLA SENIORÓW: Dzieje papieru i papiernictwa

Zapraszamy do Muzeum Historycznego na spotkanie z cyklu MUZEALNE ŚRODY DLA SENIORÓW pt. „Dzieje papieru i papiernictwa”. Uczestnicy będą mogli zwiedzić z przewodnikiem najnowszą wystawę czasową, sprowadzoną z Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju.
więcej o: MUZEALNE ŚRODY DLA SENIORÓW: Dzieje papieru i papiernictwa

Oferta edukacyjna zimowo-wielkanocna w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego

Zapraszamy przedszkola i grupy szkolne do korzystania z zimowo-wielkanocnej oferty edukacyjnej Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku. Uczestnicy zajęć dowiedzą się, jak świętowano 100 lat temu, poznają zimowe pasje Alfonsa Karnego oraz historię słynnych jajek Fabergé, a w finale zajęć samodzielnie wykonają ozdoby na świąteczny stół.
więcej o: Oferta edukacyjna zimowo-wielkanocna w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego

Rycerze Wielkiej Sprawy - spotkanie autorskie z Ewą Polak-Pałkiewicz

Zapraszamy do białostockiego Ratusza na spotkanie z Ewą Polak-Pałkiewicz, autorką książki "Rycerze Wielkiej Sprawy. Szkice ziemiańskie". Książka ukazuje losy ponad dwudziestu wychowanków polskich dworów i dworków. Wielu z nich Autorka miała okazję poznać osobiście. Ewa Polak-Pałkiewicz poświęca wiele uwagi roli kobiet w rodzinach szlacheckich. Spotkanie poprowadzi Jerzy Binkowski.
więcej o: Rycerze Wielkiej Sprawy - spotkanie autorskie z Ewą Polak-Pałkiewicz

MUZEALNI DETEKTYWI NA TROPIE: Życie codzienne pod lupą

Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat do białostockiego Ratusza (Rynek Kościuszki 10) na zajęcia interaktywne z cyklu Muzealni Detektywi na Tropie. Przed detektywami szczególne zadanie: muszą stwierdzić, czy można w ciekawy sposób przedstawić na płótnie zwykłe codzienne życie. Jako baczni obserwatorzy wyśledzą na obrazach postaci uchwycone podczas pracy, odpoczynku czy zabawy. Dowiedzą się, czym jest scena rodzajowa oraz dlaczego czasem mamy wrażenie, jakbyśmy podglądali namalowane postaci przez dziurkę od klucza.
więcej o: MUZEALNI DETEKTYWI NA TROPIE: Życie codzienne pod lupą