Muzeum Podlaskie w Białymstoku
Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

Kalendarz wydarzeń MPB

najnowsze wydarzenia

Uwaga! W dniach 2 i 3 listopada wybrane placówki Muzeum Podlaskiego będą nieczynne dla zwiedzających

RATUSZ, siedziba główna Muzeum Podlaskiego w Białymstoku będzie NIECZYNNY 2 i 3 listopada 2017 r. MUZEUM HISTORYCZNE, MUZEUM RZEŹBY ALFONSA KARNEGO i MUZEUM W BIELSKU PODLASKIM będą NIECZYNNE 2 listopada 2017 R.

MUZEALNA ŚRODA DLA SENIORÓW: Tadeusz Kościuszko – bohater narodowy Polski i Stanów Zjednoczonych

Muzeum Historyczne zaprasza na kolejną edycję cyklu Muzealna Środa Dla Seniorów, której bohaterem będzie Tadeusz Kościuszko. Usłyszymy referat historyczny, któremu towarzyszyła będzie okolicznościowa wystawa.
więcej o: MUZEALNA ŚRODA DLA SENIORÓW: Tadeusz Kościuszko – bohater narodowy Polski i Stanów Zjednoczonych

Na granicy trzech światów: dzieje osadnictwa pogranicza Polski i Białorusi od schyłku wczesnej epoki żelaza po okres wędrówek ludów.

Dyrektor Muzeum Podlaskiego w Białymstoku oraz Instytut Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają na wykład dr Wadzima Bielawca "Na granicy trzech światów: dzieje osadnictwa pogranicza Polski i Białorusi od schyłku wczesnej epoki żelaza po okres wędrówek ludów". Spotkanie w ramach „Wieczorów historycznych” odbędzie się 27 października 2017 r. o godz. 17.00 w siedzibie Muzeum Historycznego w Białymstoku (ul. Warszawska 37)
więcej o: Na granicy trzech światów: dzieje osadnictwa pogranicza Polski i Białorusi od schyłku wczesnej epoki żelaza po okres wędrówek ludów.

SOBOTA RODZINNA W RATUSZU: Świat toruńskiego piernika

W trakcie warsztatów samodzielnie wykonamy ozdobne pierniki! Na wystawie „Świat toruńskiego piernika” poznamy 600-letnią historię wypieku Katarzynek, zobaczymy statek handlowy, którym transportowano przyprawy korzenne, odwiedzimy średniowieczny kram i dowiemy się, jak zostać mistrzem piernikarskim.
więcej o: SOBOTA RODZINNA W RATUSZU: Świat toruńskiego piernika

Oprowadzanie po wystawie (…) I żałuję, że Jerzy nie jest tutaj … Jerzy Nowosielski nieznany

Zapraszamy osoby indywidualne i grupy zorganizowane na oprowadzanie po wystawie czasowej pt. (…) I żałuję, że Jerzy nie jest tutaj … Jerzy Nowosielski nieznany. Każde spotkanie zakończymy prezentacją filmu Piotra Łozowika pt. „Śladami mistrzów. Nowosielski na Podlasiu”. Prosimy o wcześniejszą rezerwację terminów.
więcej o: Oprowadzanie po wystawie (…) I żałuję, że Jerzy nie jest tutaj … Jerzy Nowosielski nieznany

Wieczór z Wieniawskim, Kreislerem i Tadeuszem Kościuszką

Muzeum w Tykocinie zaprasza do Domu Talmudycznego na koncert złożony z utworów Tadeusza Kościuszki, Henryka Wieniawskiego i Fritza Kreislera w wykonaniu Romana Zielińskiego (skrzypce) i Magdaleny Wiluk (fortepian).
więcej o: Wieczór z Wieniawskim, Kreislerem i Tadeuszem Kościuszką

MALUCHY W KRAINIE SZTUKI: Świat toruńskiego piernika

Zapraszamy na rodzinną niedziele w Ratuszu. W cyklu MALUCHY W KRAINIE SZTUKI odbędą się zajęcia "Świat toruńskiego piernika" dla dzieci w wieku 4-6 lat. Zapisy na zajęcia przyjmujemy od poniedziałku 23 października od godz. 9.00 - tel. 509 336 740.
więcej o: MALUCHY W KRAINIE SZTUKI: Świat toruńskiego piernika

KONCERT Z HISTORIĄ: recital fortepianowy Cezarego Karwowskiego

Zapraszamy do białostockiego Ratusza na pierwszy po wakacyjnej przerwie KONCERT Z HISTORIĄ. Usłyszymy recital recital fortepianowy Cezarego Karwowskiego, na który złożą się etiudy i preludia Fryderyka Chopina oraz gawędę historyczną Andrzeja Lechowskiego, dyrektora Muzeum Podlaskiego.
więcej o: KONCERT Z HISTORIĄ: recital fortepianowy Cezarego Karwowskiego

Tadeusz Kościuszko – bohater kapitana Nemo

Muzeum historyczne zaprasza uczniów szkół podstawowych ( klasy IV-VII) i gimnazjów na zajęcia, na których dowiedzą się dlaczego na cześć Tadeusza Kościuszki wybudowano sławny Kopiec w Krakowie oraz z jakiego powodu sam Napoleon nazwał go „bohaterem północy”? Uczestnicy dowiedzą się też, co łączy Kościuszkę z Kapitanem Nemo.
więcej o: Tadeusz Kościuszko – bohater kapitana Nemo

NIEDZIELA RODZINNA W RATUSZU: Muzealni detektywi na tropie

Zapraszamy do białostockiego Ratusza w wybrane niedziele o godz. 12.00 na zajęcia interaktywne, na których zwiedzamy wystawę, rozwiązujemy zadania z zeszytu edukacyjnego „Muzealni detektywi na tropie! Tajemnice malarstwa”, a w części warsztatowej tworzymy ciekawe prace plastyczne! Ruszyły już zapisy na październik!
więcej o: NIEDZIELA RODZINNA W RATUSZU: Muzealni detektywi na tropie