Muzeum Podlaskie w Białymstoku
Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

Kalendarz wydarzeń MPB

najnowsze wydarzenia

Pierwsze dni niepodległości - KONFERENCJA NAUKOWA

Muzeum Podlaskie w Białymstoku i Muzeum Wojska w Białymstoku, włączając się w ogólnopolskie obchody odzyskania niepodległości, zapraszają do udziału w konferencji "Pierwsze dni niepodległości", która odbędzie się w Białymstoku w dniach 14–16 marca 2018 r. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w konferencji prosimy o wypełnienie arkusza zgłoszeniowego i odesłanie go drogą elektroniczną do dnia 2 stycznia 2018 r.
więcej o: Pierwsze dni niepodległości - KONFERENCJA NAUKOWA

Wielka Synagoga w Tykocinie w dniach 12.12.2017-01.01.2018 będzie nieczynna dla zwiedzających

Ze względu na prace remontowe Muzeum w Tykocinie od 12 grudnia 2017 r. do 1 stycznia 2018 r. Wielka Synagoga będzie nieczynna dla zwiedzających. Zwiedzanie domu Domu Talmudycznego pozostaje bez zmian. Obowiązują bilety w cenie 7 zł. Jednocześnie informujemy, że 2 stycznia 2018 r. całe Muzeum w Tykocinie będzie nieczynne dla zwiedzających. Przepraszamy za ewentualne utrudnienia.
więcej o: Wielka Synagoga w Tykocinie w dniach 12.12.2017-01.01.2018 będzie nieczynna dla zwiedzających

Piękno za kurtyną zapomnienia. Olga Niewska – rzeźba (wernisaż)

Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego zaprasza 15 grudnia o godz. 18.00 na wernisaż wystawy "Piękno za kurtyną zapomnienia. Olga Niewska – rzeźba". Wystawa przypomina twórczość Olgi Niewskiej (1898-1943), w okresie międzywojennym niezwykle cenionej, modnej i podziwianej, a po II wojnie światowej prawie zapomnianej rzeźbiarki.
więcej o: Piękno za kurtyną zapomnienia. Olga Niewska – rzeźba (wernisaż)

WIECZÓR HISTORYCZNY: Chanajki w VR

Muzeum Historyczne zaprasza 15 grudnia o godz. 17.00 na prezentację projektu autorstwa Adriana Górynowicza "Chanajki VR". Pozwala on oglądać w technologii wirtualnej rzeczywistości przedwojenną żydowską dzielnicę Białegostoku.
więcej o: WIECZÓR HISTORYCZNY: Chanajki w VR

PODRÓŻE ZE SZTUKĄ: Dzieci wśród rzeźb – świąteczna płaskorzeźba

Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego zaprasza na kolejną edycję "Podróży ze sztuką" - zajęć adresowanych do dzieci w wieku 7-12 lat. Uczestnicy spotkania dowiedzą się, czym różni się rzeźba trójwymiarowa od płaskorzeźby. W trakcie zajęć dzieci zobaczą prace wykonane przez Alfonsa Karnego. Spotkanie będzie zakończone tworzeniem świątecznych płaskorzeźb – bombek choinkowych wykonanych w tej technice.
więcej o: PODRÓŻE ZE SZTUKĄ: Dzieci wśród rzeźb – świąteczna płaskorzeźba

Koncert z historią

Muzeum Podlaskie w Białymstoku, Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny UMFC w Białymstoku oraz Zakład Pedagogiki Instrumentów Smyczkowych zapraszają 17 grudnia 2017 r. o godz. 17.00 do białostockiego Ratusza (Rynek Kościuszki 10). Wystąpią: Tomasz Tomaszewski (skrzypce) i Ewa Tomaszewska (fortepian). Prowadzenie i gawęda historyczna: Andrzej Lechowski, dyrektor Muzeum Podlaskiego.
więcej o: Koncert z historią

Pocztówki z przeszłości z Madonną w tle (wernisaż wystawy)

Muzeum w Tykocinie zaprasza 17 grudnia 2017 r. o godz. 18.00 do Domu Talmudycznego na wernisaż wystawy Artura Chacieja "Pocztówki z przeszłości z Madonną w tle".
więcej o: Pocztówki z przeszłości z Madonną w tle (wernisaż wystawy)

MUZEALNE ŚRODY DLA SENIORÓW: Białystok pod okupacją bolszewicką: lipiec - sierpień 1920 r.

Muzeum Historyczne zaprasza 20 grudnia 2017 r. o godz. 11.00 na Środę dla Seniorów. Będzie można wysłuchać prelekcji pt. "Białystok pod okupacją bolszewicką: lipiec - sierpień 1920 r."
więcej o: MUZEALNE ŚRODY DLA SENIORÓW: Białystok pod okupacją bolszewicką: lipiec - sierpień 1920 r.

24 i 31 grudnia 2017 r. Muzeum Podlaskie będzie nieczynne dla zwiedzających

24 i 31 grudnia 2017 r. Ratusz i wszystkie oddziały Muzeum Podlaskiego w Białymstoku będą nieczynne dla zwiedzających.
więcej o: 24 i 31 grudnia 2017 r. Muzeum Podlaskie będzie nieczynne dla zwiedzających

Koncert z historią

Zapraszamy 17 stycznia 2018 r. do białostockiego Ratusza (Rynek Kościuszki 10) na pierwszą w Nowym Roku edycję spotkań pt. "Koncert z historią".
więcej o: Koncert z historią