Muzeum Podlaskie w Białymstoku
Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

Kalendarz wydarzeń MPB

najnowsze wydarzenia

Nowa oferta edukacyjna Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego

Wraz z nowym rokiem szkolnym zapraszamy grupy zorganizowane do uczestnictwa w nowych zajęciach edukacyjnych w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego. Wszystkie proponowane spotkania odbędą się w oparciu o bezpłatne druki edukacyjne. Spotkania mają za zadanie prezentacje różnych zagadnień z zakresu muzealnictwa, sztuki oraz historii. Każde spotkanie zakończone będzie warsztatami plastycznymi. Zajęcia rozpoczynają się 2 października.
więcej o: Nowa oferta edukacyjna Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego

Zmiana godzin otwarcia Ratusza

Uwaga! W sobotę, 23 września 2017 r. Ratusz będzie otwarty dla zwiedzających do godz. 16.00. Przepraszamy za ewentualne utrudnienia.

Ikonosfera. Aniołowie – ikonografia, teologia

Muzeum Ikon w Supraślu zaprasza wszystkich chętnych na VII robocze seminarium muzealników, pracowników naukowych oraz osób zainteresowanych sztuką i teologią ikony.
więcej o: Ikonosfera. Aniołowie – ikonografia, teologia

SOBOTA RODZINNA W MUZEUM HISTORYCZNYM: W białostockim iluzjonie

Zapraszamy na pierwsza po wakacjach sobotę rodzinną w Muzeum Historycznym. Tym razem będziemy poznawać tajniki kina i związanej z nim historii, w tym biografii Nory Ney.
więcej o: SOBOTA RODZINNA W MUZEUM HISTORYCZNYM: W białostockim iluzjonie

60+ Kultura

W dniach 23-24 września 2017 r. Muzeum Podlaskie zaprasza osoby 60+ do korzystania ze specjalnej oferty warsztatów, prelekcji i wystaw w obniżonych cenach lub całkowicie zwolnionych z opłat.
więcej o: 60+ Kultura

MALUCHY W KRAINIE SZTUKI: Muzyczna przygoda z Alfem przez wieki

Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego zaprasza rodziny z dziećmi na spotkanie w cyklu "Maluchy w krainie sztuki". Zajęcia poświęcone będą historii muzyki i rozwojowi form muzycznych na przestrzeni wieków.
więcej o: MALUCHY W KRAINIE SZTUKI: Muzyczna przygoda z Alfem przez wieki

MALUCHY W KRAINIE SZTUKI: Świat toruńskiego piernika

Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 4-6 lat do białostockiego Ratusza na spotkanie z cyklu Maluchy w Krainie Sztuki. Ciekawie będzie zgodnie z tradycją, a tym razem również pachnąco i smakowicie - wszystko za sprawą piernikowych warsztatów i wystawy Świat Toruńskiego Piernika.
więcej o: MALUCHY W KRAINIE SZTUKI: Świat toruńskiego piernika

MUZEALNA ŚRODA DLA SENIORÓW: Świat toruńskiego piernika

Zapraszamy do białostockiego Ratusza Muzealną Środę dla Seniorów. W programie oprowadzanie po wystawie "Świat toruńskiego piernika" i warsztaty pieczenia pierników ozdobnych.
więcej o: MUZEALNA ŚRODA DLA SENIORÓW: Świat toruńskiego piernika

Premierowy pokaz Ikony Zstąpienia Chrystusa do otchłani

Muzeum Ikon w Supraślu zaprasza na pierwszy publiczny pokaz Ikony Zstąpienia Chrystusa do otchłani,pochodzącego z 2. poł. XVII w. Zakup ikony był współfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
więcej o: Premierowy pokaz Ikony Zstąpienia Chrystusa do otchłani

NIEDZIELA RODZINNA W RATUSZU: Muzealni detektywi na tropie

Zapraszamy do białostockiego Ratusza w wybrane niedziele o godz. 12.00 na zajęcia interaktywne, na których zwiedzamy wystawę, rozwiązujemy zadania z zeszytu edukacyjnego „Muzealni detektywi na tropie! Tajemnice malarstwa”, a w części warsztatowej tworzymy ciekawe prace plastyczne! Ruszyły już zapisy na październik!
więcej o: NIEDZIELA RODZINNA W RATUSZU: Muzealni detektywi na tropie