Dzień krajobrazu 2021 – Otwarte krajobrazy

„Otwarte krajobrazy” – pod takim hasłem w tym roku obchodzony jest Dzień Krajobrazu. Wydarzenie to obchodzone jest w Polsce po raz szósty i przypada na dzień 20 października. Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy mieszczące się w dawnej letniej rezydencji hetmana Jana Klemensa Branickiego otoczonej parkiem jest miejscem jak najbardziej właściwym do popularyzowania idei krajobrazu. W tym roku tematem spaceru są „Otwarte krajobrazy” . Spacer poprowadzi profesor Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Barcelonie, Witold Burkiewicz, który w przystępny i ciekawy sposób opowie co to jest krajobraz otwarty i jak dynamicznie zachodzą w nim zmiany. Opowie też o krajobrazach otwartych tworzonych spontanicznie jak i świadomie komponowanych za pośrednictwem języka sztuki. Uczestnicy dowiedzą się również jak tworzy się otwarte krajobrazy tzw. wewnętrzne czyli mniejsze komponowane celowo.

Zapraszamy 20 października 2021r o godzinie 13.00, zbiórka przy pawilonie pałacowym.