Muzyka w Pałacu na Wodzie – Gry i Zabawy Dworskie – spektakl taneczny w wykonaniu zespołu Capella Antiqua Bialostociensis

31 lipca 2022 r., godz. 16.00, Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy
 
Muzyka w Pałacu na Wodzie to cykl koncertów i recitali mających miejsce w Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy. Wykonawcami są artyści z całej Polski, działający w nurcie tzw. wykonawstwa poinformowanego historycznie. Cykl nawiązuje do muzycznych tradycji związanych z Mecenatem Branickich w Białymstoku i Choroszczy.
 
Drugim wydarzeniem z cyklu Muzyka w Pałacu na Wodzie będzie spektakl taneczny – Gry i Zabawy Dworskie w wykonaniu zespołu Capella Antiqua Bialostociensis. 𝐆𝐫𝐲 𝐢 𝐳𝐚𝐛𝐚𝐰𝐲 𝐝𝐰𝐨𝐫𝐬𝐤𝐢𝐞 – to barokowy program taneczno-pantomimiczny, pokazujący wybrane zabawy dworskie w XVIII wieku. Powszechną rozrywką były różnego rodzaju gry np. w kości oraz gry w karty, układanie pasjansów. Z innych gier znane były szachy i warcaby. Bardzo popularna była zabawa w „ciuciubabkę”, urządzano również domowe przedstawienia teatralne. Zabawie towarzyszyła zwykle muzyka i taniec, głównie kontredanse.
 
 
Organizator: 
Współorganizator:
 
Patroni medialni:
 
 

 
Zadanie publiczne jest finansowane ze środków Województwa Podlaskiego
Kolorowe logo Wrót Podlasia.