Hebrajski alef-bet – warsztaty w Muzeum w Tykocinie

Hebrajski alef-bet: czytanie z polichromii

24 sierpnia 2018 r., godz. 17.00, Wielka Synagoga w Tykocinie (ul. Kozia 2)

Muzeum w Tykocinie – Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku zaprasza dnia 24 sierpnia o godz. 17.00 w Sali Wielkiej Synagogi w Tykocinie odbędzie się drugi z serii czterech warsztatów poznają podstawy hebrajskiego alef-bet, zapoznają się ze znaczeniem poszczególnych liter i zasadami ich pisania, spróbują swoich sił w ich kreśleniu oraz odnajdywaniu na przepięknych polichromiach pokrywających ściany Wielkiej Synagogi. Jeśli pogoda pozwoli, odwiedzą także tykociński cmentarz żydowski, gdzie wypróbują nabyte umiejętności odczytując nowo poznane litery z kamieni nagrobnych (macew).
Warsztaty są częścią projektu opieki nad cmentarzem żydowskim w Tykocinie. Warto pamiętać o zabraniu nakrycia głowy na czas pobytu na cmentarzu.

Wstęp wolny.

Informacje i zapisy: Muzeum w Tykocinie, ul. Kozia 2, tel. (85) 718 16 13, 509 336 597