Hebrajski alef-bet – warsztaty w Muzeum w Tykocinie

Hebrajski alef-bet: czytanie z macew, sprzątanie cmentarza

28 czerwca 2018 r., godz. 16.00, Wielka Synagoga w Tykocinie (ul. Kozia 2)

Muzeum w Tykocinie zaprasza dnia na pierwsze z serii czterech spotkań z alfabetem hebrajskim. Spotkanie będzie miało formę warsztatów. Uczestnicy poznają podstawy hebrajskiego alef-bet oraz zasady pisania liter, będą mieli także okazję spróbować swoich sił w ich kreśleniu i odnajdywaniu poznanych liter na przepięknych hebrajskich polichromiach pokrywających ściany Synagogi. Druga część warsztatów odbędzie się na tykocińskim cmentarzu żydowskim. Uczestnicy warsztatów wykonają drobne prace porządkowe (koszenie i zgrabianie trawy wokół nagrobków) oraz wypróbują nabyte umiejętności odczytując nowo poznane litery z kamieni nagrobnych (macew).

Warsztaty są bezpłatne i otwarte dla wszystkich. Warto pamiętać o zabraniu nakrycia głowy i kremu z filtrem przeciwsłonecznym na czas pobytu na cmentarzu. Przyda się też, choć nie jest konieczny, drobny sprzęt ogrodniczy.

Informacje i zapisy: Muzeum w Tykocinie, ul. Kozia 2, tel. (85) 718 16 13, 509 336 597