II Międzynarodowy Konkurs Ikonograficzny NOWA EPIFANIA PIĘKNA – wyniki

Spośród nadesłanych prac zakwalifikowanych do II etapu konkursu, jury w składzie:

• dr hab. Marek Ławreszuk, prof. UwB, kierownik Katedry Teologii Prawosławnej
  • dr hab. inż. arch. Jerzy Uścinowicz, prof. PB, Zakład Architektury Kultur Lokalnych
  • dr Krystyna Stawecka –  kierownik Muzeum Ikon w Supraślu

wyłoniło cztery nagrodzone ikony oraz pięć wyróżnień

Lista laureatów:

I Nagroda:

Barbacki Stanisław (Polska) – Ikona „Trzej młodzieńcy w piecu ognistym” (nagroda w wysokości 4000 zł brutto)

II Nagroda:

Kvyk Khrystyna (Ukraina) - Ikona Pokłonu Trzech Króli(nagroda w wysokości 3000 zł brutto)

III Nagroda (dwie równorzędne nagrody):

• Kopeć-Gibas Anna (Polska)   Ikona św. Jerzego (nagroda w wysokości 2000 zł brutto),
  • Zholobak Vitaliia (Ukraina)  Ikona „Opłakiwania” (nagroda w wysokości 2000 zł brutto).

– wyróżnienie – Perczak - Ikona Chrystusa „Siewca”

– wyróżnienie – Frankiewicz Marta - Ikona Chrystusa Pantokratora „Biało-Czerwonego”

– wyróżnienie – Chomiak Magdalena - Ikona Czterdziestu Męczenników z Sebasty

– wyróżnienie – Muravsky Nazar - Ikona Narodzin Jezusa

– wyróżnienie – Grześkiewicz Ewa za pracę zatytułowaną Ikona Chrystusa Pantokratora

Wszystkie prace zakwalifikowane do II etapu II Edycji Konkursu Ikonograficznego NOWA EPIFANIA PIĘKNA można zobaczyć na pokonkursowej wystawie eksponowanej w ramach stałej ekspozycji Muzeum Ikon w Supraślu.