Koncert kameralny w Ratuszu

Myaskovsky. Cello Sonatas

Ratusz, godz. 17.00

Wejściówka: 1 zł

Wykonanie Pinoce Duo w składzie:

  • Dominika Bućko (fortepian)
  • Małgorzata Namiot (wiolonczela)

Repertuar:

  • Nikolai Myaskovsky – Sonata wiolonczelowa a-moll op. 81 nr 2
    I. Allegro moderato
    II. Andante cantabile
    III. Allegro con spirito

Koncert promuje płytę Myaskovsky. Cello Sonatas.

Dominika Bućko (ur. 02.12.1997) swoją edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 7 lat w Państwowej Szkole Muzycznej w Grudziądzu w klasie prof. Aleksandry Haber, a następnie kontynuując naukę w Białymstoku pod okiem prof. Grażyny Orysiak. W roku 2016 ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną II st. w Białymstoku w klasie fortepianu prof. Andrzeja Czemiela. Od 2012 roku pracowała pod kierunkiem prof. Macieja Krassowskiego w klasie kameralistyki. Brała udział w konkursach kameralnych, jak i solowych, o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, m.in. w Jaworze, Ełku, Inowrocławiu, Warszawie, Wilnie, Płowdiwie oraz na Sycylii. Swoje umiejętności pianistyczne i kameralne doskonaliła także na licznych warsztatach, m.in. w Polsko-Norweskim Inkubatorze Muzycznym w Bergen oraz pod okiem wybitnych profesorów, takich jak Audun Kayser, Edward Wolanin, Robert Marat, Marcin Sikorski, Regina Michalak, Tomasz Lisiecki, Maciej Mazurek czy Katarzyna Polonek. Była także stypendystką Prezydenta Miasta Białegostoku za rok 2016.

Małgorzata Namiot (ur. 29.08.1996) swoją edukację muzyczną rozpoczęła w Szkole Muzycznej I stopnia w Białymstoku w klasie wiolonczeli mgr Grażyny Gedroyć, a kontynuowała w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia pod kierunkiem mgr Ewy Łoś (wiolonczela) oraz mgr. Macieja Krassowskiego (kameralistyka). Obecnie jest studentką 3 roku studiów licencjackich na Akademii Muzycznej w Poznaniu i kształci się pod okiem prof. AM Macieja Mazurka i dr. Tomasza Lisieckiego.
Artystka doskonaliła swoje umiejętności podczas warsztatów i lekcji mistrzowskich u autorytetów z dziedziny muzyki, m.in. Romana Hoffmanna, Katarzyny Polonek, Marcina Zdunika, Tomasza Strahla, Andrzeja Zielińskiego, Magdaleny Rostworowskiej, Adama Krzeszowca, Stanisława Firleja, Krzysztofa Sperskiego, Roberto Traininiego oraz Markusa Nyikosa. Do jej największych osiągnięć należą: udział w prestiżowych kursach z Schauron Ensemble w Lusławicach, dwukrotny udział w projekcie Lutosławski Youth Orchestra, II miejsce na XIII Konkursie Muzycznym dla Młodych Muzyków w Sogliano al Rubicone (Włochy) oraz II miejsce na XV Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Kameralnych w Jaworze.

Pianoce Duo jest zespołem założonym w 2014 roku przez dwie rozmiłowane w muzyce kameralnej młode artystki – pianistkę Dominikę Bućko oraz wiolonczelistkę Małgorzatę Namiot. Ich repertuar obejmuje wszystkie epoki i style muzyczne, od baroku po dzieła XX-wieczne. Duet kształci się pod kierunkiem mgr. Macieja Krassowskiego, oprócz tego aktywnie uczestniczył w warsztatach kameralnych prowadzonych przez: Romana Hoffmanna, The Berlin Piano Trio, Marcina Sikorskiego, Tomasza Lisieckiego, Macieja Mazurka, Reginę Michalak. Zespół ma na swoim koncie osiągnięcia o zasięgu ogólnopolskim oraz międzynarodowym, m.in.: I miejsce na VIII Konkursie Muzyki Kameralnej ‚Saskambiai’ w Wilnie, I miejsce na IV Konkursie Duetów Fortepianowych w Ełku oraz I miejsce na VII Konkursie Muzycznym ‚Musicalmuseo’ w Caltanissetcie.
W związku z otrzymaniem stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Białegostoku na rok 2017, duet mógł wydać swoją pierwszą płytę, która ma na celu popularyzację muzyki Nikolaia Myaskovskiego.