Muzeum Podlaskie w Białymstoku
Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego
współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Kalendarz wydarzeń MPB

Koncert z historią

28 października 2018 r., godz. 17.00,

Ratusz w Białymstoku, Rynek Kościuszki 10


Wykonawcy:
Paweł Buczyński – skrzypce
Amadeusz Buczyński – skrzypce
Anna Krzysztofik-Buczyńska – klawesyn


Program
J.Fr.Haendel Sonata A-dur op.1 nr14 HWV 372 Adagio - Allegro
A.Vivaldi Koncert a-moll op.3 nr6 Rv 356Allegro-Largo-Presto
P.A.Soler Sonata fis-moll nr 77 Andante largo
Sonata Fis-dur nr 79 Cantabile
J.A.C.de Seixas Toccata II Allegro – Adagio – Alergro assai
Toccata III Allegro – Allegretto
Toccata IV Allemada – Adagio – Giga Allegro
Toccata XI Pastorale – Minuetto


Kierownictwo artystyczne: prof. Leszek Sokołowski
Prowadzenie i gawęda historyczna: dyrektor Andrzej Lechowski


Wstęp: wejściówka 2 zł
Uwaga: liczba miejsc ograniczona.

 


Anna Krzysztofik-Buczyńska jako pedagog (pianistka i klawesynistka) pracuje na stanowisku adiunkta na UMFC w Warszawie – Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku. Prowadzi zajęcia klawesynu, zespoły kameralne, wykłady o zagadnieniach wykonawczych muzyki dawnej dla instrumentalistów i wokalistów. Koncertuje, dyrygując od klawesynu lub fortepianu. Jako muzyk orkiestrowy wchodzi w skład Orkiestry Symfonicznej Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, realizując partie fortepianu, klawesynu, czelesty, organów oraz rozmaitych klawiszowych instrumentów elektronicznych. Jest korepetytorem solistów, z którymi pracuje nad przygotowaniem ich partii operowych lub musicalowych. Jako pianista akompaniator bierze udział w próbach muzycznych i reżyserskich.

Amadeusz Buczyński jest wieloletnim członkiem Orkiestry OIPF, w której pracuje jako skrzypek. Jego ogromnym atutem jest umiejętność gry również na innych instrumentach muzycznych, co wykorzystywane jest w rozmaitych projektach muzycznych OIFP. Obok skrzypiec klasycznych gra na ich barokowej odmianie; wykonuje także partie gitar i mandoliny.

Anna I Amadeusz Buczyńscy są współzałożycielami Zespołu Muzyki Dawnej CONSORT 415. Amadeusz jest jego solistą i liderem a Anna występuje w nim w charakterze solistki i kameralistki, wykonując partie basso continuo na klawesynie i pozytywie. Zainteresowanie wykonawstwem muzyki dawnej doskonale współgra z ich pasją kameralnego muzykowania.

Od wielu już lat wzbogacają życie muzyczne miasta realizując projekty wykorzystujące ich umiejętności gry na kilku instrumentach.

W kolejnym już koncercie wystąpi z nimi ich najstarszy syn Paweł. Jest on absolwentem PSM Ist. im. I. J. Paderewskiego w Białymstoku w klasie skrzypiec Anety Dunaj. Obecnie uczy się w PSM II st. w klasie skrzypiec Anny Bilskiej-Gogol. Paweł jest wszechstronnie uzdolniony: matematycznie, muzycznie i plastycznie. Jest autorem projekcji multimedialnych do koncertów swoich rodziców oraz Zespołu Consort 415. Jest też dwukrotnym stypendystą Prezydenta Miasta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego.