Muzeum Podlaskie w Białymstoku
Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

Kalendarz wydarzeń MPB

Koncert z historią

17 czerwca 2018 r., godz. 17.00, Ratusz w Białymstoku (Rynek Kościuszki 10)

Kierownictwo artystyczne Koncertów z historią: prof. Leszek Sokołowski

Prowadzenie i gawęda historyczna: dyrektor Andrzej Lechowski

Wykonawcy:

 • Stanisław Kuk - skrzypce
 • Ewa Białokozowicz - fortepian

Program:

 • J. S. Bach - I Sonata g-moll na skrzypce solo
  Adagio
  Fuga
  Siciliana
  Presto
 • W. Żeleński - fragment muzyki baletowej z opery Konrad Wallenrod

 • I. J. Paderewski - S. Barcewicz - Melodia
 • A. Zarzycki - Andante

Wstęp 2 zł - bilety do nabycia w dniu koncertu od godz. 10.00 w kasie Ratusza.

Uwaga: liczba miejsc ograniczona.

 

Stanisław Kuk urodził się w Bielsku-Białej, gdzie ukończył z wyróżnieniem miejscowe liceum muzyczne. Studia odbył w Akademii Muzycznej w Katowicach. Równolegle kształcił się na mistrzowskich kursach muzycznych pracując z takimi profesorami jak: Wolfgang Marschner, Renato de Barbieri, Ruggiero Ricci, Ida Haendel. Po studiach pracował jako koncertmistrz orkiestr kameralnych w Bielsku-Białej, Katowicach, a także w Berlinie.
W 1991 roku rozpoczął pracę jako koncertmistrz w Filharmonii Białostockiej. Równolegle rozpoczął pracę w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, a także w Zespole Szkół Muzycznych w Białymstoku. Równolegle prowadzi działalność artystyczną jako kameralista i solista. Za swoją pracę został wielokrotnie nagradzany i honorowany m.in. Srebrnym Krzyżem Zasługi, Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” i Złotym Medalem Za Długoletnią Służbę.

Ewa Białokozowicz – urodzona we Włocławku, tam też ukończyła PSM I st. w klasie Krystyny Wolińskiej i PSM II st. w klasie mgr Anny Jędrzejewskiej. Dyplom uzyskała w 1992 roku na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym Białostockiej Filii Akademii Muzycznej im. F.Chopina w Warszawie, w klasie fortepianu prof. Witalisa Raczkiewicza. Występowała z Orkiestrą Kameralną Włocławskiego Towarzystwa Muzycznego i z Orkiestrą Filharmonii Białostockiej.
Obecnie pracuje na stanowisku starszego wykładowcy na Wydziale Pedagogiczno-Instrumentalnym w Białymstoku Uniwersytetu Muzycznego im. F.Chopina w Warszawie oraz w ZSM II st. w Białymstoku.
Akompaniowała na seminariach dla skrzypków prowadzonych przez prof. Kazimierza Olechowskiego, prof. Izabelę Ceglińską, prof. Monikę Urbaniak-Lisik, prof. Adama Korniszewskiego, prof. Kaję Danczowską. Jako muzyk kameralista brała czynny udział w seminariach prowadzonych min przez prof. Tomasza Tomaszewskiego oraz Waldemara Malickiego.