KONCERT Z HISTORIĄ

27 października 2019 r., godz. 17.00, Ratusz w Białymstoku (Rynek Kościuszki 10)

Kierownictwo artystyczne Koncertów z historią: prof. Leszek Sokołowski

Prowadzenie i gawęda historyczna: dyrektor Andrzej Lechowski

Wstęp 2 zł

Wykonawcy:

  • Marcin Rogalski – fortepian 
  • Katarzyna Dakowicz – fortepian 

Program:
Marcin Roglaski
1. Ludwig van Beethoven Sonata c-moll op. 10 nr 2

Katarzyna Dakowicz
1. Jan  Sebastian Bach –  Preludium chorałowe  „Jesu, Meine Freude” BWV 227 w opracowaniu J. Mansfielda na podstawie Kantaty BWV 147  
2. Fryderyk    Chopin – Etiuda c-moll op. 25 nr 12       
3. Otar Taktakishvili – „Poemat” na fortepian 
4. Mikołaj Kapustin – Preludium jazzowe As-dur op. 53 nr 17

Marcin Rogalski – Student IV roku na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym Filii Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Białymstoku. Kształci się w klasie fortepianu pod kierunkiem dr hab. Leszka Kota. Pochodzący z Płocka młody pianista ma na swoim koncie wiele koncertów zarówno w Polsce, jak i za granicą, m.in. w Finlandii, Rosji. Pasjonuje się muzyką zarówno klasyczną, jak i ludową oraz rozrywkową. Poza estradą zajmuje się również kształceniem młodych muzyków. Jest nauczycielem w Samorządowej Szkole Muzycznej I stopnia w Sokółce, gdzie uczy fortepianu oraz akompaniuje początkującym instrumentalistom.

Katarzyna Dakowicz – pianistka, absolwentka studiów licencjackich Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Filia w Białymstoku. Swoją przygodę z nauką gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 8 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Białymstoku pod kierunkiem p. Iwony Felińskiej i kontynuowała ją w PSM II stopnia w klasie fortepianu p. Justyny Jabłońskiej. Obecnie jest studentką I roku fortepianu (studia magisterskie) na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym UMFC w Białymstoku, gdzie kształci się pod kierunkiem dr hab. Leszka Kota, prof. UMFC. Swoje umiejętności muzyczne doskonaliła również na kursach mistrzowskich i warsztatach muzycznych (m.in. na XII Warszawskich Międzynarodowych Kursach im. Macieja Paderewskiego, Międzynarodowych Chodzieskich Warsztatach Jazzowych „Cho-Jazz”). Uczestniczyła również w Polsko-Norweskim Inkubatorze Muzycznym „Od Griega do Vaage” (Bergen, Troldhaugen).
Na scenie występuje nie tylko jako solistka, ale też jako członek zespołów kameralnych (koncerty w Białymstoku, Łomży, Suwałkach i okolicach) lub też akompaniator chórów (m.in. w projekcie „Śpiewająca Polska”, „Music brings us together” w ramach programu Erasmus+). Można ją było usłyszeć m.in. podczas takich wydarzeń jak Noc Chopina (organizowanej corocznie na terenie Filii UMFC w Białymstoku) czy też Koncertu Wiosennego, gdzie wystąpiła solo z towarzyszeniem Orkiestry Dętej Filii UMFC. Oprócz tego często też prezentuje utwory oscylujące wokół muzyki jazzowej oraz tanga argentyńskiego (twórczość Astora Piazzolli).