Konkurs „Moje Muzeum Obojga Narodów” rozstrzygnięty

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Rodzinny Konkurs Plastyczny „Moje Muzeum Obojga Narodów” został rozstrzygnięty. Celem konkursu było promowanie nowego wizerunku bielskiego Muzeum, które w grudniu ubiegłego roku zmieniło nazwę a obecnie zmienia profil działalności. Zadaniem uczestników było przedstawienie w dowolnej formie i technice plastycznej własnego wyobrażenia naszego muzeum.

Komisja w składzie:

Henryk Zalewski, Kierownik Muzeum Obojga Narodów Oddziału Muzeum Podlaskiego w Białymstoku - Przewodniczący Komisji

Krystyna Kunicka, Kierownik Działu Sztuk Plastycznych Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku

Monika Samsel – Niewiarowska, Kierownik Działu Sztuki Muzeum Podlaskiego w Białymstoku

Joanna Januszkiewicz, Dział Sztuki Muzeum Podlaskiego w Białymstoku

Piotr Kozłowski, Bielski Dom Kultury

Katarzyna Sołub, Muzeum Obojga Narodów Oddziału Muzeum Podlaskiego w Białymstoku

stanęła przed niełatwym zadaniem wyboru prac i wyłonienia laureatów. Autorzy w ciekawy sposób przedstawili wyobrażenie bielskiego Muzeum odnosząc się do wiodącego tematu Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Bez trudu dostrzeżemy wpisujące się w epokę elementy uzbrojenia, stroju, wyposażenia wnętrz, a także mapy, herby czy flagi. Ostatecznie Komisja wybrała 6 najlepszych prac i przyznała 5 wyróżnień.

Laureaci:

I nagroda - Daniel Oksztulski, Bielsk Podlaski

II nagroda - Aneta, Hanna i Wojciech Grochowscy, Podbiel

III nagroda - Renata i Bartłomiej Szwast, Dębowiec

III nagroda - Eliza i Renata Borowskie, Łubin Kościelny

III nagroda - Maria Boreczko i Katarzyna Sajewicz-Boreczko, Hajnówka

III nagroda - Krystian Zawadzki, Zawady

Wyróżnienie - Piotr Letko, Białystok

Wyróżnienie - Weronika Ujma, Częstochowa

Wyróżnienie - Karol Buczek, Liszki

Wyróżnienie - Maja i Michał Łapińscy, Bielsk Podlaski

Wyróżnienie - Bożena i Bartosz Ciborowscy, Kossaki Borowe

Organizatorzy dziękują wszystkim za udział w Konkursie. Dzieciom, młodzieży, a także rodzicom, dziadkom i opiekunom za zaangażowanie i promowanie bielskiego Muzeum w regionie i Polsce. Serdecznie zapraszamy na uroczyste podsumowanie Konkursu i wręczenie nagród do bielskiego Muzeum w piątek 14 maja 2021 r. o godz. 13.00.

Honorowy Patronat

Artur Kosicki - Marszałek Województwa Podlaskiego

Komitet Honorowy Konkursu

prof. Małgorzata Dajnowicz - Podlaski Konserwator Zabytków