Muzeum Podlaskie w Białymstoku
Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego
współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Kalendarz wydarzeń MPB

KUFEREK MUZEALNEGO DETEKTYWA – interaktywne zwiedzanie Galerii Malarstwa Polskiego dla rodzin z dziećmi

Do odwołania KUFEREK MUZEALNEGO DETEKTYWA jest niedostępny.

Zapraszamy rodziny z dziećmi do wypożyczenia Kuferka Muzealnego Detektywa i wykorzystania go w czasie zwiedzania Galerii Malarstwa Polskiego w białostockim Ratuszu. Wszystko po to, by zwiedzanie wystawy uczynić jeszcze ciekawszym oraz by zwrócić uwagę na interesujące szczegóły, które czasami pomijamy oglądając obrazy. Zwykłe zwiedzanie stanie się detektywistyczną wyprawą!

Na rodziny z dziećmi czekają w Ratuszu dwa kuferki, w każdym z nich znajduje się inny zestaw dziesięciu przedmiotów, którym przypisane są różne zadania i zagadki.


Kuferek 1
Dowiesz się, czym jest sygnatura, odczytasz zaszyfrowany list i obliczysz wiek artysty na autoportrecie. Sprawdzisz, jak dawniej eleganckie damy ogrzewały sobie dłonie zimą oraz odnajdziesz największy i najmniejszy obraz na naszej Galerii. Odkryjesz też, czy postaci z portretów mogą nas śledzić w trakcie zwiedzania.

 


Kuferek 2 – nowe zadania!
Sprawdzisz, czy pozowanie do obrazu jest trudne, jakie efekty można osiągnąć malując pastelami oraz jakie zwierzęta najczęściej przedstawiali na swoich obrazach artyści. Weźmiesz pod lupę elementy biżuterii, które mają na sobie portretowane postaci. Przekonasz się, czy można namalować muzykę, a także zrobisz sobie muzealne selfie.

• Kuferek można wypożyczyć od wtorku do niedzieli w godzinach otwarcia Muzeum.
• Nie obowiązują zapisy.
• Opłaty: wypożyczenie kuferka jest bezpłatne. Warunkiem wypożyczenia jest zakup biletu wstępu na wystawę.