MUZEALNE ŚRODY DLA SENIORÓW: W kręgu Branickich

Zapraszamy seniorów 29 maja o godz. 11.00 do białostockiego Ratusza na oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej "W kręgu Branickich" .

W towarzystwie Anny Dąbrowskiej kurator wystawy przespacerujemy się po muzealnych alkierzach i poznamy historię dzieł wyeksponowanych w ramach najnowszej wystawy czasowej "W kręgu Branickich".
Wystawa poświęcona została znanym postaciom związanym poprzez koligacje rodzinne, układy polityczne i stosunki towarzyskie z Janem Klemensem Branickim i jego żoną Izabelą z Poniatowskich. Wystawa koncentruje się na ich przedstawieniach portretowych i choć jest ich tylko kilkadziesiąt, a to zaledwie ułamek z ogromnej liczby możnowładców, szlachty i duchowieństwa, które przewinęły się przez życie obojga małżonków, niemniej składają się one na swoisty zbiorowy portret osiemnastowiecznej elity towarzyskiej i politycznej.

Wstęp: wejściówka 2 zł.

Czas trwania: ok. 60 min.

Informacje i zapisy: Dział Promocji i Edukacji, tel. 509 336 740.