MUZEALNI DETEKTYWI NA TROPIE: W atelier Olgi Boznańskiej

Muzealni detektywi na tropie! Tajemnice malarstwa

Zajęcia dla dzieci w wieku 7 – 12 lat z zeszytem edukacyjnym „Muzealni detektywi na tropie! Tajemnice malarstwa”

Zapraszamy do białostockiego Ratusza w wybrane niedziele o godz. 12.00 na zajęcia interaktywne, na których zwiedzamy wystawę, rozwiązujemy zadania z zeszytu  „Muzealni detektywi na tropie! Tajemnice malarstwa”, a w części warsztatowej tworzymy ciekawe prace plastyczne i nie tylko!

W atelier Olgi Boznańskiej

18 lutego 2018 r., godz. 12.00

Jak namalować obraz i jakich użyć do tego narzędzi? Mali muzealni detektywi dowiedzą się tego, odwiedzając pracownię znanej artystki Olgi Boznańskiej. Sprawdzą, jakie były jej ulubione kolory oraz skąd wzięły się w jej pracowni białe myszki. Dzieci poznają również tajniki różnych technik malarskich. Dowiedzą się, z czego wykonuje się farbę akwarelową, a z czego olejną i przekonają się, jakie są etapy powstawania obrazów. W części warsztatowej wykonają prace plastyczne na tekturze, inspirowane niezwykłym sposobem malowania Olgi Boznańskiej.