edukacja – oferta dla rodzin z dziećmi

W sklepie kolonialnym

Muzeum Historyczne w Białymstoku zaprasza dzieci wraz z opiekunami do udziału w zajęciach, które odbędą się w scenerii międzywojennego sklepu kolonialnego. Uczestnicy spotkania dowiedzą się w czym się one specjalizowały i skąd pochodziły znajdujące się w ich asortymencie towary. Wcielając się w kupca korzennego odbędą w wyobraźni podróż do Indii – ojczyzny pieprzu, słynącego z ziela angielskiego Meksyku, czy Maroka, pod którego słońcem zieleniły się liście wawrzynu. Towary te trafiały do Białostockich sklepów kolonialnych, gdzie nęciły mieszczan niezwykłymi zapachami i orientalną tajemnicą.

• Termin zajęć: 15 września 2018 r.
  • Czas trwania zajęć – około 90 min
  • Wiek uczestników – 6-15 lat
  • Maksymalna liczba dzieci – 20 osób
  • Koszt: dzieci 10 zł od osoby (z Kartą Dużej Rodziny – 2 zł od osoby), opiekunowie 5 zł od osoby (z Kartą Dużej Rodziny – 2 zł od osoby)