współprowadzona przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

RODZINNE WEEKENDY W MUZEUM HISTORYCZNYM – dla rodzin z dziećmi w wieku 7-12 lat

TAJEMNICE KAMIENICY

Zobaczmy jak sto lat temu mieszkali bogaci białostoczanie i jakimi przedmiotami się otaczali. Sprawdzimy, jak dawniej wyglądały znane nam dzisiaj przedmioty, takie jak telefon czy kalkulator. Obejrzymy zabytkowe lampy, naczynia, zegary i instrumenty muzyczne, a wszystko to na wystawie „W białostockiej kamienicy”. Po czym sami urządzimy wnętrza dawnego mieszczańskiego domu, aranżując historyczny „domek dla lalek”.

27 Listopada 2021 r., godz. 12.00 – zajęcia dla dzieci w wieku 7-12 lat
Liczba uczestników: 15 osób
Czas trwania zajęć: ok. 60 min
Koszt: 12 zł – dziecko, 6 zł – opiekun, z Kartą Dużej Rodziny 4 zł – dziecko, 4 zł – opiekun
Informacje i zapisy: tel. 517 484 349

Dbamy, aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom zajęć. Edukatorzy prowadzą zajęcia w maskach ochronnych, pomoce dydaktyczne są rozkładane w rękawiczkach, stoły, krzesła i wszelkie przybory są dezynfekowane, a sale wietrzone.

Prosimy, by pamiętać o zasadach zwiedzania obowiązujących w okresie zagrożenia Covid19. W zajęciach mogą uczestniczyć tylko dzieci posiadające własne maski zasłaniające usta i nos. Uczestnicy zobowiązani są do dezynfekcji rąk płynem dezynfekującym dostępnym w Muzeum, lub do używania rękawiczek.

OZDOBY BOŻONARODZENIOWE

Czy wiecie co to jest podłaźniczka? Jakie ozdoby zawieszali na choince nasi przodkowie? Dlaczego w Wigilię należało spróbować wszystkich potraw? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie podczas spotkania dotyczącego tradycji świąt Bożego Narodzenia. Inspirując się ozdobami świątecznymi wykonywanymi ponad sto lat temu przez naszych pradziadków, uczestnicy własnoręcznie wykonają zabawki choinkowe.

4 grudnia 2021 r., godz. 12.00 - zajęcia dla dzieci w wieku 7-12 lat
Liczba uczestników: 15 osób
Czas trwania zajęć: ok. 60 minut
Koszt: 12 zł – dziecko, opiekun z Kartą Dużej Rodziny 4 zł - dziecko, 4 zł - opiekun