Strażnicy przeszłości – oferta dla dorosłych

ZWIEDZANIE Z PRZEWODNIKIEM

Serdecznie zapraszamy na zwiedzanie Muzeum Historycznego z przewodnikiem w cenie regularnego biletu wstępu. Będą mieli Państwo możliwość poznania tajników naszej kamienicy oraz przejść się ulicami nieistniejącego już miasta, Poznać warunki codziennego życia naszych przodków i odwiedzić ważne dla nich miejsca osadzone w topografii miasta dzięki naszemu pokazowi multimedialnemu.

16 lipca 2022 r., godz. 11:00, 15:00
Liczba uczestników: 25 osób
Czas trwania: ok. 60 min
koszt: cena biletu do muzeum.
Bilet normalny 12 zł ( 6 zł z KDR)
Bilet ulgowy 6 zł (4 zł z KDR)
Informacje i zapisy: tel. 517 484 349

HISTORYCZNE WIECZORY GROZY. PROJEKCJA FILMU „GOLEM”

Pamiętacie jeszcze nasz wieczór grozy z filmem „Nosferatu”? Tym razem proponujemy Wam inny, równie klasyczny horror. Film „Golem” pochodzi z 1915 r., ale sama legenda, na podstawie której powstał, jest znacznie starsza. Ma korzenie średniowieczne. Dotyczy ona żydowskiego czarownika z Pragi, który stworzył glinianego strażnika. Miał on chronić społeczność żydowską przed pogromami, ale zgodnie z przewidywaniem, coś poszło nie tak. Ale bez spoilerów, więcej możecie zobaczyć w Muzeum Historycznym.

22 lipca 2022 r., godz. 20:00
Liczba uczestników: 35 osób
Czas trwania: ok. 120 min
Koszt: 4 zł

PRZYJĘCIA NA ŚWIEŻYM POWIETRZU, CZYLI O TRADYCJI PIKNIKOWANIA

W dzisiejszych czasach zorganizowanie pikniku jest bardzo proste – wystarczy ładna pogoda, koc i przekąski kupione w sklepie. Dawniej sytuacja wyglądała nieco inaczej. Pierwsze pikniki urządzano w średniowieczu, przy okazji polowań. Z biegiem lat przeistaczały się one w wielkie, eleganckie przyjęcia w ogrodach, aż do XIX wieku, kiedy to wymyślono piknikowy kosz i stały się one uciechą wszystkich klas społecznych. Na naszym spotkaniu porozmawiamy o tej lubianej tradycji. Nie zabraknie również degustacji potraw, które wprost idealnie nadają się na piknik.

29 lipca 2022 r., godz. 17:00
Liczba uczestników: 18 osób
Czas trwania: ok. 60 min
Koszt: 8 zł, z Kartą Dużej Rodziny – 4 zł.
Informacje i zapisy: tel. 517 484 349

PROJEKCJA FILMU „CZARNA DAMA”

Zapraszamy na projekcję filmu „Czarna Dama”. Jest to film wyprodukowany przez białostockie studio filmowe Mucha na Dziko, z udziałem najpopularniejszych polskich aktorów. Warto zauważyć, że niektóre ujęcia powstały na salach wystawowych Muzeum Historycznego.

12 sierpnia 2022 r., godz. 18:00
Liczba uczestników: 40 osób
Czas trwania: ok. 120 min
Koszt: 4 zł

ZWIEDZANIE Z PRZEWODNIKIEM

27 sierpnia 2022 r., godz. 11:00, 15:00
Liczba uczestników: 25 osób
Czas trwania: ok. 60 min
koszt: cena biletu do muzeum.
Bilet normalny 12 zł ( 6 zł z KDR)
Bilet ulgowy 6 zł (4 zł z KDR)