2018 r.

VIII Międzynarodowy Festiwal Cerkiewnego Dzwonienia

OBWIESZCZA, WYCHWALA, NAWOŁUJE

VIII Edycja

Termin festiwalu: 20–22 kwietnia 2018 r.

W roku 2018, podobnie jak dwa lata temu, głównym organizatorem festiwalu została Fundacja Oikonomos i Akademia Supraska. Muzeum Ikon w Supraślu uczestniczyło w wydarzeniu w charakterze współorganizatora. Wśród uczestników przeglądu jury przyznało trzy nagrody główne i trzy wyróżnienia.

Koncertom festiwalowym towarzyszyło drugie sympozjum naukowe zatytułowane „Współczesna kampanologia”.

Jury VIII edycji festiwalu: Biskup Supraski (dr hab.) Andrzej (Borkowski) – Monaster Zwiastowania NMP w Supraślu – przewodniczący; prof. Violetta Bielecka oraz doc. Elena Shatko (Białoruś).

ORGANIZATORZY: Fundacja Oikonomos, Akademia Supraska, Muzeum Ikon w Supraślu, Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, Męski Monaster Zwiastowania Przenajświętszej Bogarodzicy w Supraślu.

Laureaci edycji 2018

W części „master” VIII Międzynarodowego Festiwalu Cerkiewnego Dzwonienia zwyciężyli:

• nagroda główna – Viktor Niechayeu, Mińsk
  • wyróżnienie – Yulia Kaptur, Mińsk

W części „open” VIII Międzynarodowego Festiwalu Cerkiewnego Dzwonienia zwyciężyli:

• nagroda główna – Olha Pedos, Neapol
  • wyróżnienie – Tomasz Wasiluk, Supraśl

W części młodzieżowej VIII Międzynarodowego Festiwalu Cerkiewnego Dzwonienia zwyciężyli:

• nagroda główna – Wiera Bieriozkina, Mińsk
  • wyróżnienie – Fiodor Artuchowicz, Mińsk