XXII JARMARK NA JANA
Niedziela 22 czerwca 2014 r.
od godz. 9.00 do 15.00
w Białymstoku na Rynku Kościuszki
wokół Ratusza

Pod Patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku

Podobnie ja w ubiegłych latach także w tym roku na Rynku Kościuszki, swoje wyroby wystawą twórcy z Podlasia i innych regionów Polski, Litwy i Białorusi: garncarze, kowale, tkaczki, plecionkarzy, rzeźbiarze ze świątkami i rzeźbionymi drewnianymi ptaszkami, producenci sit, łyżek, szczotek, zabawek, oraz grabiami.

W jarmarku uczestniczyć też będą liczni producenci tradycyjnych produktów spożywczych – miodów z podlaskich pasiek, serów, wędlin, pieczywa, ciast: sękaczy, mrowisk i makowców, oraz ziół z Polski i Litwy.

III FESTIWAL KATARYNEK

O jarmarkowy nastrój zadba 5 kataryniarzy z Polski, którzy przez trzy dni od 20 do 22 czerwca uczestniczyć będą w III Festiwalu Katarynek.

Tadeusz Szatkowski, Kołobrzeg,
Tomasz Sylwestrzak, Bielsko Biała,
Włodek Niewitecki, Jelenia Góra,
Piotr Patora, Nowy Tomyśl,
Piotr Bot, Warszawa.

Festiwal Katarynek stawia sobie za cel promocją europejskich tradycji kataryniarskich. W tym roku w festiwalu uczestniczyć będą kataryniarze z Nowego Tomyśla, Kołobrzegu, Bielska Białej i Jeleniej Góry. Gościć będzie już znany Białostoczanom warszawski kataryniarz Piotr Bot.

Przez trzy dni koncertujące katarynki spotkać będziemy mogli na Rynku Kościuszki, ul. Lipowej i Plantach oraz na Jarmarku na Jana.

Program III Festiwalu Katarynek:

20.06.2014
od 12.00, Występy uliczne - Rynek Kościuszki, ul. Lipowa i Sienkiewicza,
19.00 - 21.00 – Parada katarynek na Rynku Kościuszki ( zachodnia pierzeja)

21.06.2014
Od 12.00 – Występy uliczne - Rynek Kościuszki, ul. Lipowa, Sienkiewicza
Od 15.00 – 18.00 - Planty – Aleja Zakochanych
18.30 - Koncert katarynek (repertuar klasyczny) w kościele pw. św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Białymstoku

22.06.2014
10.00 – 15.00 Jarmark na Jana – Rynek Kościuszki