XI PODLASKIE TARGI RZEŹBY LUDOWEJ,
KOWALSTWA I TKANINY DWUOSNOWOWEJ

odbyły się 5 września 2010 r. na Rynku Kościuszki w Białymstoku.

Targi rzeźbyTargi rzeźbyTargi rzeźby

Targi rzeźbyŚwiatki i ptaki rzeźbione w lipowym drewnie, janowskie tkaniny dwuosnowowe, kute krzyże, motyki i siekiery, ręcznie toczone naczynia ceramiczne z Czarnej Wsi Kościelnej i wiele innych wyrobów tradycyjnego rzemiosła i sztuki ludowej Podlasia można będzie podziwiać i nabyć na kolejnych XI Podlaskich Targach Rzeźby Ludowej, Kowalstwa i Tkaniny dwuosnowowej przygotowanych przez Dział Etnografii Muzeum Podlaskiego w Białymstoku. Impreza etnograficzna adresowana do miłośników i koneserów współczesnej sztuki i rękodzieła ludowego odbędzie się w Białymstoku.

Na targi obok artystów z regionu zaproszono licznych twórców z Polski i Litwy. Nie zabraknie także wiejskiego pieczywa, wędlin, serów korycińskich, oscypków, obwarzanków i „cukrów” odpustowych, sękaczy i „mrowisk” z Puńska. Na jarmark zgodnie z tradycją zjadą pszczelarze nagrodzeni na tegorocznej Podlaskiej Biesiadzie Miodowej w Tykocinie. Na scenie pojawi się muzykujący na harmoniach pedałowych m.in. Jan Płoński z wnukiem i Edward Malinowski.

Więcej informacji:
Dział Etnografii Muzeum Podlaskiego w Białymstoku