XIV PODLASKIE TARGI RZEŹBY, KOWALSTWA LUDOWEGO I TKANINY DWUOSNOWOWEJ
Niedziela 1 września 2013 r. w godz. 9.00 – 15.00
na Rynku Kościuszki wokół, Ratusza.

Zaprasza Dział Etnografii Muzeum Podlaskiego w Białymstoku.

Impreza zrodziła się w 2000 roku z myślą o prezentacji nowych zjawisk zachodzących w sztuce i rękodziełach ludowych Podlasia i Polski. W kolejnych latach do rzeźbiarzy dołączyli garncarze, kowale i tkaczki. Od 4 lat na targach spotykają się wycinankarze z Polski z tradycyjną wycinanką i artyści tworzący autorską wycinankę o motywach ludowych z Litwy i Białorusi.

W tym roku na targach wystawią się po raz pierwszy budowniczowie instrumentów ludowych. W ramach „Targowiska instrumentalistów” twórcy zaprezentują na stoiskach nowe instrumenty, a ich walory muzyczne na jarmarkowej scenie.

W trakcie imprezy swoje atelier fotograficzne na wolnym powietrzu uruchomi jarmarkowy fotograf Emil Stankiewicz, student architektury krajobrazu Politechniki Białostockiej. W ciągu kilku minut będzie można wykonać zdjęcie czarno-białe na tle zabytkowego ekranu ulicznego i uzyskać odbitkę. Zdjęcia będą wykonywane zapomnianą już metodą talbotypijną, zrekonstruowanym aparatem a`la minute.