Muzeum Podlaskie w Białymstoku
Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

Kalendarz wydarzeń MPB

niedziela rodzinna w Ratuszu

Muzealni detektywi na tropie! Tajemnice malarstwa

Zajęcia dla dzieci w wieku 7 – 12 lat z zeszytem edukacyjnym „Muzealni detektywi na tropie! Tajemnice malarstwa”

Zapraszamy do białostockiego Ratusza w wybrane niedziele o godz. 12.00 na zajęcia interaktywne, na których zwiedzamy wystawę, rozwiązujemy zadania z zeszytu  „Muzealni detektywi na tropie! Tajemnice malarstwa”, a w części warsztatowej tworzymy ciekawe prace plastyczne i nie tylko!

Najbliższe spotkania:

TROPEM HISTORII ZAPISANEJ NA PŁÓTNIE

21 października 2018 r., godz. 12.00

Jakie ważne wydarzenia z historii Polski przedstawiali artyści na obrazach? Jakich bohaterów malowali? Czemu miały służyć takie nawiązania do historii? Na zajęciach obejrzymy obrazy o tematyce historycznej, wśród nich również te malowane przez artystów należących do jednej z najsłynniejszych rodzin w sztuce polskiej – rodziny Kossaków. W drugiej części spotkania mali muzealni detektywi zapoznają się z regułami tworzenia drzewa genealogicznego oraz wykonają drzewo genealogiczne swojej własnej rodziny.

 

ANTEK ASTRONOM I ZAGADKA ZMIENIAJĄCYCH SIĘ PÓR ROKU

18 listopada 2018 r., godz. 12.00

Od najdawniejszych czasów ludzie bacznie obserwowali niebo i zachodzące na nim zjawiska. Rozgwieżdżone niebo czy zachód słońca często były inspiracją dla artystów do stworzenia dzieł literackich i malarskich lub utworów muzycznych. Na galerii malarstwa odnajdziemy obrazy inspirowane obserwacjami astronomicznymi, będą one cenną wskazówką do wyjaśnienia zagadki zmieniających się pór roku. W części plastycznej stworzymy własne gwiazdozbiory zodiakalne.

Czas trwania zajęć ok. 90 min.
Liczba uczestników w grupie do 15 osób.
Koszt: 10 zł - dziecko, 5 zł - opiekun, z Kartą Dużej Rodziny 2 zł - dziecko, 2 zł - opiekun.

Na każdych z piętnastu zajęć z cyklu „Muzealni detektywi na tropie!” wykorzystujemy zeszyt edukacyjny w cenie 8 zł (jeden zeszyt zawiera materiały do wszystkich 15 tematów zajęć). Więcej informacji: kliknij tutaj

Informacje i zapisy: 85 740-77-41, 509 336 740