Muzeum Podlaskie w Białymstoku
Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

Kalendarz wydarzeń MPB

NIEDZIELA RODZINNA W RATUSZU

Muzealni detektywi na tropie! Tajemnice malarstwa

Cykl 15 zajęć interaktywnych w białostockim Ratuszu dla dzieci w wieku 7 – 12 lat. Zapraszamy w wybrane niedziele o godz. 12.00

 

Podczas zajęć interaktywnych zwiedzamy wystawę, rozwiązujemy zadania z zeszytu edukacyjnego, a w części warsztatowej tworzymy ciekawe prace plastyczne i nie tylko!

Na każdym z piętnastu spotkań cyklu wykorzystujemy zeszyt edukacyjny „Muzealni detektywi na tropie! Tajemnice malarstwa” w cenie 8 zł (jeden zeszyt zawiera materiały do wszystkich 15 tematów zajęć). Więcej informacji:http://muzeum.bialystok.pl/muzeum-podlaskie-w-bialymstoku/wydawnictwa/zeszyty-edukacyjne/

 

TROPEM HISTORII ZAPISANEJ NA PŁÓTNIE

20 października 2019 r., godz. 12.00

Jakie ważne wydarzenia z historii Polski przedstawiali artyści na obrazach? Jakich bohaterów malowali? Czemu miały służyć takie nawiązania do historii? Na zajęciach obejrzymy obrazy o tematyce historycznej, wśród nich również te malowane przez artystów należących do jednej z najsłynniejszych rodzin w sztuce polskiej – rodziny Kossaków. W drugiej części spotkania mali muzealni detektywi zapoznają się z regułami tworzenia drzewa genealogicznego oraz wykonają drzewo genealogiczne swojej własnej rodziny.

 

RYSOPIS ARTYSTY - AUTOPORTRET

10 listopada 2019 r., godz. 12.00

Wielu polskich malarzy zajmowało się portretowaniem, ale byli też tacy, którzy sami stawali się modelami, tworząc autoportrety. Przedstawiali siebie przy pracy w  warsztacie malarskim, w otoczeniu rodziny, na tle pejzażu. Często towarzyszyły im tajemnicze postacie i ukryte przedmioty. Mistrzem autoportretu był Jacek Malczewski i to jego twórczość bacznie prześledzimy. W części warsztatowej uczestnicy zajęć podejmą się tej trudnej sztuki i stworzą nietypowe autoportrety.

TAJEMNICZA PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA

17 listopada 2019 r., godz. 12.00

Polscy malarze nieraz wybierali się w bliższe i dalsze podróże. Artyści za granicą odbywali studia, zwiedzali i doskonalili swoje umiejętności warsztatowe. Jakie mieli wspomnienia z podróży? Na zajęciach zapraszamy do wyruszenia śladami Juliana Fałata, malarza, który odbył podróż dookoła świata i czerpał wiele inspiracji z odwiedzanych miejsc. Zagramy w niezwykłą grę opartą na wspomnieniach artysty, a w części warsztatowej dzieci stworzą swoją pocztówkę z podróży, zaadresują ją i wyślą, wypisując pozdrowienia.

Czas trwania zajęć ok. 90 min.

Liczba uczestników w grupie: 15 osób.
Koszt: 10 zł - dziecko, 5 zł - opiekun, z Kartą Dużej Rodziny 2 zł - dziecko, 2 zł - opiekun.

Informacje i zapisy: 85 740 77 41, 509 336 740.