NIEDZIELA RODZINNA W RATUSZU

 

Muzealni detektywi na tropie! Tajemnice malarstwa

Cykl 15 zajęć interaktywnych w białostockim Ratuszu dla dzieci w wieku 7 – 12 lat. Zapraszamy w wybrane niedziele o godz. 12.00

Podczas zajęć interaktywnych zwiedzamy wystawę, rozwiązujemy zadania z zeszytu edukacyjnego, a w części warsztatowej tworzymy ciekawe prace plastyczne i nie tylko!

Na każdym z piętnastu spotkań cyklu wykorzystujemy zeszyt edukacyjny „Muzealni detektywi na tropie! Tajemnice malarstwa” w cenie 8 zł (jeden zeszyt zawiera materiały do wszystkich 15 tematów zajęć). Więcej informacji: http://muzeum.bialystok.pl/muzeum-podlaskie-w-bialymstoku/wydawnictwa/zeszyty-edukacyjne/

SZTUKA KAMUFLAŻU – RZECZ O MODZIE

20 stycznia 2019 r., godz. 12.00

Modnym być! Ta zasada obowiązywała niezależnie od epoki, czasów i obyczajów. Strój wyrażał nie tylko panujące zwyczaje w modzie, ale także określał status społeczny i majątkowy. Ważnym dopełnieniem każdego ubioru były odpowiednio dobrane dodatki, akcesoria, fryzura. Na zajęciach dowiemy się m.in.: kto nosił strój sarmacki, skąd wzięło się powiedzenie „elegancja Francja” i dlaczego damy unikały słońca? W części warsztatowej uczestnicy zajęć wcielą się w projektantów mody w wybranych epokach.

Czas trwania zajęć ok. 120 min.

MUZYKA UKRYTA W OBRAZACH

10 lutego 2019 r., godz. 12.00

Czy zdarza się, że na obrazach rozbrzmiewa muzyka? Czy w muzeum można usłyszeć jakieś dźwięki, rytm lub melodię? Mali muzealni detektywi podążą tym niezwykłym tropem i spróbują… usłyszeć obrazy. Naszą inspiracją stanie się obraz Jana Czesława Moniuszko, na którym tancerze wesoło wirują w tańcu. Sprawdzimy również, gdzie w Muzeum ukryły się instrumenty muzyczne, a w części warsztatowej spróbujemy namalować dźwięki.

Czas trwania zajęć ok. 90 min.

Liczba uczestników w grupie: 15 osób.
Koszt: 10 zł – dziecko, 5 zł – opiekun, z Kartą Dużej Rodziny 2 zł – dziecko, 2 zł – opiekun.

Informacje i zapisy: 85 740-77-41, 509 336 740.