MALUCHY W KRAINIE SZTUKI: Planety, komety i wirujące ciała niebieskie

Tym razem będziemy zajmować się ciałami niebieskimi, czyli planetami, gwiazdami, układami i galaktykami. Poznamy też bliżej wielkiego astronoma Mikołaja Kopernika i jego odkrycia. Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 4-6 lat do Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego na kolejną edycję cyklu Maluchy w Krainie Sztuki.

więcej o: MALUCHY W KRAINIE SZTUKI: Planety, komety i wirujące ciała niebieskie

Rzeźba. Michał Jackowski. Antique games

Zapraszamy ma otwarcie wystawy „Rzeźba. Michał Jackowski. Antique games” w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego. Wernisażowi towarzyszyła będzie prezentacja instalacji-rzeźby „Sticky Pink” na Rynku Kościuszki oraz inspirowany nią performance taneczny w reżyserii Michała Jackowskiego, z choreografią i w wykonaniu tancerzy What’s up Studio.

więcej o: Rzeźba. Michał Jackowski. Antique games

MUZEALNE ŚRODY DLA SENIORÓW: Antique Games

Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego zaprasza na spotkanie w cyklu Muzealne Środy dla Seniorów poświęcone twórczości Michała Jackowskiego, którego wystawa „Antique Games” prezentowana jest w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego.

więcej o: MUZEALNE ŚRODY DLA SENIORÓW: Antique Games

PODRÓŻE ZE SZTUKĄ: Antyczna przygoda z rzeźbą

Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat na kolejną odsłonę cyklu „Podróże ze sztuką”. Tym razem udamy się w podróż do świata antycznych rzeźb. Pretekstem do wyprawy będą prace znanego i cenionego rzeźbiarza Michała Jackowskiego. Zajęcia zakończone zostaną wykonaniem glinianych rzeźb.

więcej o: PODRÓŻE ZE SZTUKĄ: Antyczna przygoda z rzeźbą

Oprowadzanie kuratorskie

Zapraszamy do Muzeum Alfonsa Karnego na oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Władysław Skoczylas (1883 – 1934). Malarstwo i grafika”. Spotkanie odbędzie się 15 kwietnia 2018 r. o godz. 11.00. Oprowadza kurator wystawy, Katarzyna Karpińska.

więcej o: Oprowadzanie kuratorskie