Komunikat

Do dnia 31 stycznia 2021 r. wszystkie oddziały Muzeum Podlaskiego w Białymstoku będą nieczynne dla zwiedzających. Spotkajmy się online!

więcej o: Komunikat

Sztuka bez granic etap II – podsumowanie projektu

Zachęcamy do zapoznania się z platformą edukacyjną powstałą w ramach projektu „Sztuka bez granic etap II”. To tu można znaleźć między innymi filmy o Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego, arkusze edukacyjne dla dzieci w różnym wieku, audiobooki, czy filmy animowane dla najmłodszych. Zachęcamy do korzystania!

więcej o: Sztuka bez granic etap II – podsumowanie projektu

Plenerowa rzeźba w drewnie – Hajnówka 2020

Wystawę prezentowaną w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku tworzą dzieła, które w sierpniu 2020 r. powstały w unikalnym i jedynym środowisku współczesnej Europy – w Puszczy Białowieskiej. Wcześniejsze prace, również eksponowane na wystawie, przypominają rzeźbiarzy i ich dzieła, których inspiracją i artystycznym wyzwaniem był „dialog” z puszczą.

więcej o: Plenerowa rzeźba w drewnie – Hajnówka 2020