Muzeum Podlaskie w Białymstoku
Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego
współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Kalendarz wydarzeń MPB

archiwum konkursów

ARCHIWUM KONKURSÓW

<<< Powrót

2021

Konkurs Święty Jan Paweł II w oczach dziecka
pod hasłem "Nie lękajcie się!" 

Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie, Fundacja Mater i Dekanat Bielski mają przyjemność ogłosić XVI edycję Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka” w ramach obchodów XXI Dnia Papieskiego. 

Od początku istnienia Konkurs przyciąga rzesze młodych ludzi. W ciągu 15 lat wzięło w nim udział ponad 20 000 dzieci i młodzieży z Polski oraz najdalszych zakątków świata, w tym m. in. z Australii, Chin, Hongkongu, USA, Włoch. Tak duża liczba prac świadczy o tym, iż dziedzictwo Papieża Polaka jest bliskie kolejnym pokoleniom ludzi, niezależnie od szerokości geograficznej i warto kontynuować przedsięwzięcie jakim jest Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”.

Rokrocznie tematem konkursu jest hasło Dnia Papieskiego ogłaszanego na dany rok przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W tym roku mottem będą jedne z pierwszych słów Papieża, którymi zwrócił się do wiernych - „Nie lękajcie się”, wypowiedziane w 1978 r. podczas inauguracji pontyfikatu. W dobie pandemii nabierają one nowego znaczenia. Żyjąc w nieustannym lęku przed śmiercią, chorobą czy utratą pracy, z licznymi obostrzeniami sanitarnymi, w dystansie do innych, zmagamy się z własnymi słabościami. Tegoroczne hasło „Nie lękajcie się” daje nadzieję, podnosi na duchu i niesie przesłanie, że nie musimy być sami w tych trudnych czasach. Przez organizację tegorocznej edycji te pokrzepiające słowa wysłać w świat, podnosząc na duchu wszystkich, którzy tego potrzebują, dzieci, rodziców, całe rodziny.

Serdecznie zapraszamy młodych twórców do udziału, a rodziców, katechetów i nauczycieli prosimy o rozpowszechnienie Konkursu wśród dzieci i młodzieży.

Prace wraz z kartą zgłoszeniową należy składać do dnia 30 IX 2021 r. osobiście w Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim lub wysłać pocztą (decyduje data wpływu) na adres:
Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim
ul. Mickiewicza 45
17 – 100 Bielsk Podlaski

Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się 22 października 2021 r., o godz. 12.00 w Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim.


Regulamin Międzynarodowego Konkursu Plastycznego
Karta zgłoszeniowa 2021_osoby indywidualne
Karta zgłoszeniowa
Stopka 2021

Organizatorzy:
Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim, Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie, Dekanat Bielski, Fundacja Mater


Rodzinny Konkurs Plastyczny „Moje Muzeum Obojga Narodów”

Namaluj, narysuj swoje „Muzeum Obojga Narodów”

W roku 2021 Muzeum w Bielsku Podlaskim rozszerza profil swojej działalności oraz zmienia nazwę na Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim. W związku z tym postanowiliśmy zaprosić Was do udziału w rodzinnym konkursie plastycznym pod hasłem “Moje Muzeum Obojga Narodów”, w którym możecie przedstawić swoje wizje oraz wyobrażenia nowych wystaw, eksponatów i wnętrz ratusza. Temat konkursu dotyczy Rzeczypospolitej Obojga Narodów ze szczególnym uwzględnieniem jej wielokulturowego i wielonarodowego charakteru.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie. Czekają na Was atrakcyjne nagrody i upominki!

Na prace wraz z wypełnioną Kartą Zgłoszeniową (zeskanowane lub sfotografowane) czekamy do 28.02.2021r. Wysyłajcie je na adres: muzeum.bielsk@muzeum.bialystok.pl z dopiskiem w temacie maila: konkurs „Moje Muzeum Obojga Narodów”. Szczegóły w regulaminie.

Rodzinny Konkurs Plastyczny „Moje Muzeum Obojga Narodów” realizowany jest pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego Artura Kosickiego.

Na pierwszym planie kubek z kolorowymi kredkami. Przy nim kolorowa praca plastyczna. Narysowany ratusz w Bielsku Podlaskim. Obok tytuł konkursu, organizator, kolorowe logotypy i dane kontaktowe.

2020

ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II W OCZACH DZIECKA

Rok 2020 to wyjątkowy czas dla upamiętnienia świętego Jana Pawła II.
W maju obchodziliśmy setną rocznicę urodzin papieża Polaka, a Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2020 Rokiem Świętego Jana Pawła II. Ważnych rocznic związanych z osobą Ojca Świętego jest więcej. Już teraz czekamy na październik i XX Dzień Papieski, a także na kolejną XV edycję międzynarodowego konkursu plastycznego

ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II
W OCZACH DZIECKA”.

Mimo przedłużającego się stanu epidemii, mając na uwadze troskę o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, organizatorzy Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II W OCZACH DZIECKA” postanowili nie rezygnować z Konkursu, a jedynie zmienić jego formułę. Po raz pierwszy prosimy o przesyłanie prac drogą elektroniczną. Liczymy, że ta zmiana nie wpłynie na zainteresowanie konkursem i jak co roku dzieci i młodzież chętnie sięgną po farby i kredki, tworząc prace inspirowane hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego „Totus Tuus”. Na prace czekamy do 20 września 2020 r.


STWÓRZ DRZEWO GENEALOGICZNE SWOJEJ RODZINY

Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku informuje, że z przyczyn niezależnych od organizatora konkurs „Drzewo genealogiczne mojej rodziny” zostaje przesunięty na przyszły rok. O wznowieniu konkursu będziemy na bieżąco informować na naszej stronie internetowej oraz fanepage’u. Zapraszamy do śledzenia naszych stron.

 

KONKURSY ORGANIZOWANE W RAMACH DNIA PAPIESKIEGO

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009

 

KONKURSY ZWIĄZANE W MUZEALNYMI WYSTAWAMI

 

2017

2013

2012

2010