Muzeum Podlaskie w Białymstoku
Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego
współprowadzona przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Kalendarz wydarzeń MPB

archiwum konkursów

ARCHIWUM KONKURSÓW

<<< Powrót

2021

Rodzinny Konkurs Plastyczny „Moje Muzeum Obojga Narodów”

Namaluj, narysuj swoje „Muzeum Obojga Narodów”

W roku 2021 Muzeum w Bielsku Podlaskim rozszerza profil swojej działalności oraz zmienia nazwę na Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim. W związku z tym postanowiliśmy zaprosić Was do udziału w rodzinnym konkursie plastycznym pod hasłem “Moje Muzeum Obojga Narodów”, w którym możecie przedstawić swoje wizje oraz wyobrażenia nowych wystaw, eksponatów i wnętrz ratusza. Temat konkursu dotyczy Rzeczypospolitej Obojga Narodów ze szczególnym uwzględnieniem jej wielokulturowego i wielonarodowego charakteru.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie. Czekają na Was atrakcyjne nagrody i upominki!

Na prace wraz z wypełnioną Kartą Zgłoszeniową (zeskanowane lub sfotografowane) czekamy do 28.02.2021r. Wysyłajcie je na adres: muzeum.bielsk@muzeum.bialystok.pl z dopiskiem w temacie maila: konkurs „Moje Muzeum Obojga Narodów”. Szczegóły w regulaminie.

Rodzinny Konkurs Plastyczny „Moje Muzeum Obojga Narodów” realizowany jest pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego Artura Kosickiego.

Na pierwszym planie kubek z kolorowymi kredkami. Przy nim kolorowa praca plastyczna. Narysowany ratusz w Bielsku Podlaskim. Obok tytuł konkursu, organizator, kolorowe logotypy i dane kontaktowe.

 

2020

ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II W OCZACH DZIECKA

Rok 2020 to wyjątkowy czas dla upamiętnienia świętego Jana Pawła II.
W maju obchodziliśmy setną rocznicę urodzin papieża Polaka, a Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2020 Rokiem Świętego Jana Pawła II. Ważnych rocznic związanych z osobą Ojca Świętego jest więcej. Już teraz czekamy na październik i XX Dzień Papieski, a także na kolejną XV edycję międzynarodowego konkursu plastycznego

ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II
W OCZACH DZIECKA”.

Mimo przedłużającego się stanu epidemii, mając na uwadze troskę o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, organizatorzy Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II W OCZACH DZIECKA” postanowili nie rezygnować z Konkursu, a jedynie zmienić jego formułę. Po raz pierwszy prosimy o przesyłanie prac drogą elektroniczną. Liczymy, że ta zmiana nie wpłynie na zainteresowanie konkursem i jak co roku dzieci i młodzież chętnie sięgną po farby i kredki, tworząc prace inspirowane hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego „Totus Tuus”. Na prace czekamy do 20 września 2020 r.

STWÓRZ DRZEWO GENEALOGICZNE SWOJEJ RODZINY

Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku informuje, że z przyczyn niezależnych od organizatora konkurs „Drzewo genealogiczne mojej rodziny” zostaje przesunięty na przyszły rok. O wznowieniu konkursu będziemy na bieżąco informować na naszej stronie internetowej oraz fanepage’u. Zapraszamy do śledzenia naszych stron.

 

KONKURSY ORGANIZOWANE W RAMACH DNIA PAPIESKIEGO

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009

 

KONKURSY ZWIĄZANE W MUZEALNYMI WYSTAWAMI

 

2017

2013

2012

2010