współprowadzona przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

RODZINNE WEEKENDY W MUZEUM OBOJGA NARODÓW W BIELSKU PODLASKIM – dla rodzin z dziećmi w wieku 4-6 lat

SZTUKA Z JASKIŃ

Nie ma chyba dziecka, które nie marzy o podróży w czasie. Wehikułem, który przeniesie uczestników warsztatów w okolice Bielska sprzed 2,5 tysiąca lat będzie wystawa „Brańskie skarby”, a na niej m.in. ozdoby z brązu. Po obejrzeniu skarbu przeniesiemy się w jeszcze odleglejsze czasy, w których o brązie nasi przodkowie jeszcze nie mieli pojęcia, a ozdoby wykonywali na przykład z kamienia czy kości zwierzęcych. A jak wyglądał świat przyrody dziesiątki tysięcy lat temu powiedzą nam malowidła na ścianach jaskiń. Co więcej uczestnicy warsztatów sami wcielą się w rolę „jaskiniowych artystów” i w muzealnej przestrzeni stworzą własne naskalne dzieła.

28 listopada 2021 r., godz. 11.00 – zajęcia dla dzieci w wieku 4 - 6 lat
Czas trwania zajęć: ok. 90 min.
Liczba uczestników: 14 os.
Koszt: dziecko – wstęp bezpłatny, 8 zł – opiekun, z Kartą Dużej Rodziny 6 zł – opiekun
Informacje i zapisy: tel. 509 336 841

Dbamy, aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom zajęć. Edukatorzy prowadzą zajęcia w maskach ochronnych, pomoce dydaktyczne są rozkładane w rękawiczkach, stoły, krzesła i wszelkie przybory są dezynfekowane, a sale wietrzone.

Prosimy, by pamiętać o zasadach zwiedzania obowiązujących w okresie zagrożenia Covid19. W zajęciach mogą uczestniczyć tylko dzieci posiadające własne maski zasłaniające usta i nos. Uczestnicy zobowiązani są do dezynfekcji rąk płynem dezynfekującym dostępnym w Muzeum, lub do używania rękawiczek.

CZAS PRZYSTROIĆ CHOINKĘ

Kiedy w domach na Podlasiu pojawiła się choinka? Jak dekorowali świąteczne drzewka nasi przodkowie? Jak długi powinien być łańcuch? … Odpowiedzi na te i inne pytania związane z tradycjami świąt Bożego Narodzenia poznacie podczas Rodzinnego Weekendu w Muzeum. W części warsztatowej muzealna przestrzeń zmieni się w „fabrykę” świątecznych ozdób. Młodsi i starsi uczestnicy projektu wykonają ozdoby z papieru, bibuły i innych materiałów.

12 grudnia 2021 r., godz. 12.30 – zajęcia dla dzieci w wieku 4 - 6 lat
Liczba uczestników: 14 os.
Czas trwania zajęć: ok. 90 min.
Informacje i zapisy: tel. 509 336 841