NOC MUZEÓW 2024 W MUZEUM PODLASKIM W BIAŁYMSTOKU

W sobotę 18 maja 2024 r. w godz. 18:00 – 24:00 zapraszamy do wszystkich Oddziałów Muzeum Podlaskiego w Białymstoku.

więcej o: NOC MUZEÓW 2024 W MUZEUM PODLASKIM W BIAŁYMSTOKU

MARIA, MATKA CHRYSTUSA, W IKONACH – Wystawa ze zbiorów Muzeum Ikon w Supraślu

Wystawa prezentuje ikonografię najbardziej znanych wizerunków maryjnych pochodzących ze zbiorów Muzeum Ikon w Supraślu |Oddziału Muzeum Podlaskiego w Białymstoku. Prezentowane w przestrzeni ekspozycyjnej bielskiego ratusza – z podziałem na rodzaj przedstawień, odniesieniem do nazewnictwa, historii oraz ikonografii wybranych obrazów – ukazują tradycję i duchowość nieodłącznie związane z żywym kultem maryjnym.

więcej o: MARIA, MATKA CHRYSTUSA, W IKONACH – Wystawa ze zbiorów Muzeum Ikon w Supraślu

RODZINNE WEEKENDY – Świętując Dzień Matki

Rodzinne warsztaty związane z Dniem Matki.

więcej o: RODZINNE WEEKENDY – Świętując Dzień Matki

Muzeum Podlaskie w Białymstoku prezentuje retrospektywną wystawę twórczości Józefa Charytona.

więcej o: JÓZEF CHARYTON (1909–1975). PODLASKIE PEJZAŻE I SCENY RODZAJOWE. W 115. ROCZNICĘ URODZIN ARTYSTY