NIEDZIELA RODZINNA W RATUSZU: Sen o Białymstoku

Sen o Białymstoku

Terminy zajęć:

• 11 lutego 2018 r., godz. 12.00

Wiek uczestników: 8 – 12 lat.
Czas trwania zajęć: ok. 60 min.
Koszt: 10 zł dziecko, 5 zł opiekun (z Kartą Dużej Rodziny: 2 zł dziecko, 2 zł opiekun).
Liczba miejsc: 15 osób w grupie.
Zainteresowanych prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny: (85) 740 77 41 lub 509 336 740.

Jakie są źródła natchnienia współczesnych artystów? Czy artystę może zainspirować miasto? Poszukamy odpowiedzi na te pytania, oglądając prace Andrzeja Muszyńskiego. Dowiemy się, co tworzy artysta i w jaki sposób zainspirował go Białystok. Sprawdzimy, co z tym wszystkim ma wspólnego mural, przedstawiający twórcę języka esperanto Ludwika Zamenhofa oraz pomnik księdza Jerzego Popiełuszki, stojący niedaleko Pałacu Branickich. W części warsztatowej stworzymy na kolorowych kwadratach kolaże, przedstawiające fragmenty Białegostoku, z jego charakterystycznymi budynkami, symbolami i ulicami. Następnie połączymy je wszystkie, tworząc kolorowy obraz naszego miasta.