Muzeum Podlaskie w Białymstoku
Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego
współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Kalendarz wydarzeń MPB

Pocztówki z przeszłości z Madonną w tle – wystawa w Suchowoli

Wernisaż: 18 kwietnia 2018 r., godz. 17.00, świetlica kina Kometa w Suchowoli (Rynek Kościuszki 13)
Wystawa czynna do 20 maja 2018 r.

Muzeum w Tykocinie – Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku oraz Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w Suchowoli zapraszają na wernisaż wystawy pt. „Pocztówki z przeszłości z Madonną w tle”. Wernisaż odbędzie się: 18 kwietnia 2018 r. godz. 18.00 w świetlicy kina Kometa w Suchowoli przy Rynku Kościuszki 13.

Na wystawie będą prezentowane 53 obrazy autorstwa Artura Chacieja przedstawiające pejzaże i architekturę Białegostoku, Tykocina oraz przestrzeń Suchowoli: Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Pomnik Jerzego Popiełuszki, Łuk papieski, Dom ks. Jerzego Popiełuszki, Dom Żydowski przy ul. Augustowskiej oraz wieś Czerwonka.

Artur Chaciej urodził się w 1948 r. w Białymstoku. W 1967 r. ukończył Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu i rozpoczął studia w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Tkwiąc w młodzieńczym buncie przeciw autorytetom przerwał studia, ale ani na moment nie przestał zmagać się ze sobą jako artysta. Żyje z "bycia artystą", znajdując wielu oddanych zwolenników swojej sztuki. W 1984 r. wykonał obraz nazwany "Matką Boską Robotników Solidarności". Jest członkiem Związku Artystów Plastyków, Malarzy i Grafików.