FERIE 2018 w Muzeum Podlaskim w Białymstoku

Zapraszamy na bezkrwawe łowy do choroszczańskiego parku, naukę zdobienia ikon w Supraślu i na spotkanie z malarstwem współczesnym w Ratuszu. W Muzeum Historycznym będzie można przekonać się, czym bawili się i w co grali nasi dziadkowie, gdy byli dziećmi. W Muzeum Karnego otworzy swoje podwoje Akademia Małego Artysty, a w Tykocinie będzie można zdobyć pierwsze szlify aktorskie pod kierunkiem Dariusza Szady-Borzyszkowskiego.

więcej o: FERIE 2018 w Muzeum Podlaskim w Białymstoku

MUZEALNE ŚRODY DLA SENIORÓW: Dlaczego artyści podróżują?

Andrzej Strumiłło wyruszył w 1958 r. na dzikie bezdroża Kraju Chabarowskiego. Niemal 20 lat później, w 1976 r., Andrzej Muszyński rozpoczął w gronie przyjaciół wielomiesięczną wyprawę na Daleki Wschód. Zapraszamy na spotkanie, w czasie którego wspólnie poszukamy odpowiedzi na pytanie, dlaczego artyści od wieków byli „ludźmi w podróży”? Co sprawia, że podejmują dalekie, często ryzykowne wyprawy?

więcej o: MUZEALNE ŚRODY DLA SENIORÓW: Dlaczego artyści podróżują?

W białostockich karczmach, zajazdach i restauracjach – promocja książki

Zapraszamy do białostockiego Ratusza na spotkanie autorskie i promocję książki Andrzeja Fiedoruka „W białostockich karczmach, zajazdach i restauracjach”. Autor zabiera czytelników w podróż w poszukiwaniu klimatu dawnych i bardziej współczesnych białostockich zakładów gastronomicznych. Tom zawiera receptury, sposoby przyrządzania potraw, ich historię oraz wiele informacji o lokalach i szefach kuchni.

więcej o: W białostockich karczmach, zajazdach i restauracjach – promocja książki

Jaćwingowie. Zapomniani wojownicy

Zapraszamy 23 lutego 2018 r. na godz. 18.00 do białostockiego Ratusza na otwarcie wystawy „Jaćwingowie. Zapomniani wojownicy”, przygotowanej przez Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie. Na wystawie zaprezentowane zostaną zabytki z wykopalisk, w tym przede wszystkim broń i ozdoby oraz kilkanaście wielkoformatowych plansz z bogatym materiałem ikonograficznym.

więcej o: Jaćwingowie. Zapomniani wojownicy