W cyklu Muzealne Środy dla Seniorów zapraszamy 25 kwietnia 2018 r. do białostockiego Ratusza na oprowadzanie po wystawie „Jaćwingowie. Zapomniani wojownicy”. Ekspozycja przygotowana przez Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie przedstawia historię Jaćwieży w świetle najnowszych odkryć archeologicznych i ustaleń historyków.

więcej o: MUZEALNE ŚRODY DLA SENIORÓW: Jaćwingowie. Zapomniani wojownicy – spotkanie na wystawie

Nowe Interpretacje 2018

Muzeum Podlaskie w Białymstoku jest współorganizatorem II Cyklu Koncertów Kameralnych – Nowe Interpretacje 2018. Najbliższy koncert odbędzie się 3 maja 2018 r. w Suwałkach, następne – 23 września w Suwałkach oraz 18 listopada w białostockim Ratuszu.

więcej o: Nowe Interpretacje 2018

Biedermeier

Zapraszamy na wystawę „Biedermeier”, która została zorganizowana przez Muzeum Narodowe w Warszawie we współpracy z Muzeum Podlaskim w Białymstoku. Zaprezentujemy meble, porcelanę, szkło, biżuterię, malarstwo i grafikę z epoki nazywanej „udomowionym romantyzmem”. Wernisaż 11 maja 2018 r., godz. 18.00, Ratusz w Białymstoku (Rynek Kościuszki 10)

więcej o: Biedermeier

Ocalone skarby

Wystawę ze zbiorów Działu Archeologii Muzeum Podlaskiego w Białymstoku będzie można oglądać od 19 maja 2018 r. w Ratuszu – siedzibie głównej Muzeum. Wystawa prezentuje bogate i różnorodne kolekcje zabytków archeologicznych, tworzone z darów przekazywanych do Muzeum Podlaskiego przez osoby prywatne i instytucje.

więcej o: Ocalone skarby