Wakacje 2018 w Muzeum Podlaskim

Muzeum Podlaskie przygotowało na nadchodzące wakacje bogatą ofertę zajęć interaktywnych, gier terenowych, spacerów edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Zapraszamy grupy zorganizowane i osoby indywidualne do korzystania z propozycji Ratusza, Muzeum Historycznego, Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku oraz do Muzeum w Tykocinie i Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy.

więcej o: Wakacje 2018 w Muzeum Podlaskim

INFORMATYK – oferta pracy

Muzeum Podlaskie w Białymstoku zatrudni osobę na stanowisku INFORMATYK. Dokumenty prosimy składać do 22.06.2018r. osobiście w Dziale Kadr lub Sekretariacie Muzeum Podlaskiego w Białymstoku ul. Rynek Kościuszki 10, lub pocztą na adres Muzeum Podlaskie w Białymstoku, Ratusz – Rynek Kościuszki 10 15-426 Białystok.

więcej o: INFORMATYK – oferta pracy

WTORKI BIEDERMEIEROWSKIE: Kultura i sztuka pierwszej połowy XIX w.

Zapraszamy do białostockiego Ratusza na spotkanie w cyklu Wtorki Biedermeierowskie. Będzie można obejrzeć wystawę z fachowym komentarzem – po ekspozycji oprowadza kurator wystawy, historyk sztuki dr hab. Agnieszka Rosales Rodriquez.

więcej o: WTORKI BIEDERMEIEROWSKIE: Kultura i sztuka pierwszej połowy XIX w.

Sekrety Łomży i Ostrołęki

Gdzie w Łomży bywał Bolesław Leśmian? Co zatopiła największa w dziejach Ostrołęki powódź? Czy rabusie bursztynów z muzeum zostali schwytani? Dokąd prowadziły ślady przerażającego Wampira z Gałkówka? Muzeum Podlaskie w Białymstoku oraz Dom Wydawniczy „Księży Młyn” zapraszają na promocję książki „Sekrety Łomży i Ostrołęki” autorstwa Doroty Sokołowskiej i Grzegorza Maculewicza.

więcej o: Sekrety Łomży i Ostrołęki

Rodzinne warsztaty malowania toreb

Moda na etno trwa! I w tym wakacyjnym sezonie hitem będzie wykonana własnoręcznie torba inspirowana tradycyjnym wzornictwem ludowym zaczerpniętym z podlaskich ręczników. W niedzielę 24 czerwca 2018 r. Zapraszamy do białostockiego Ratusza dzieci w wieku od 8-12 lat wraz z opiekunami na „Rodzinne warsztaty malowania toreb”.

więcej o: Rodzinne warsztaty malowania toreb

Białostocki Jarmark Świętojański 2018

W niedzielę, 24 czerwca, w godz. 9.00 – 16.00 zapraszamy na Białostocki Jarmark Świętojański 2018. Na placu wokół białostockiego Ratusza (Rynek Kościuszki 10) około 130 wystawców będzie oferowało tradycyjne polskie oraz litewskie wędliny, sery, chleby, kwasy, ciasta i sękacze, ręcznie wyrabiane cukry, obwarzanki, miody, zioła i przyprawy, oleje, nalewki, miody pitne, kiszonki, soki, a także rękodzieło – obrusy, koronki, ceramika i szkło wyroby z wikliny i drewna, naturalne kosmetyki i wiele innych atrakcyjnych towarów.

więcej o: Białostocki Jarmark Świętojański 2018

WTORKI BIEDERMEIEROWSKIE: Odpoczynek i spędzanie czasu

Zapraszamy do białostockiego Ratusza na ostatnie spotkanie w cyklu Wtorki Biedermeierowskie, poświęcone odpoczynkowi i spędzaniu wolnego czasu. Po ekspozycji oprowadzają Dorota Gutkowska i Stefan Mieleszkiewicz z Muzeum Narodowego w Warszawie.

więcej o: WTORKI BIEDERMEIEROWSKIE: Odpoczynek i spędzanie czasu

Biedermeier – wydarzenia towarzyszące

Zapraszamy do udziału w wydarzeniach towarzyszących wystawie „Biedermeier” – wykładach, oprowadzaniach kuratorskich oraz zajęciach edukacyjnych dla grup i osób indywidualnych. Wszystkie wydarzenia odbywają się w białostockim Ratuszu (Rynek Kościuszki 10) – siedzibie głównej Muzeum Podlaskiego w Białymstoku.

więcej o: Biedermeier – wydarzenia towarzyszące

Kuferek Muzealnego Detektywa „Biedermeier”

Zapraszamy rodziny z dziećmi do wypożyczenia Kuferka Muzealnego Detektywa i wykorzystania go w czasie zwiedzania wystawy „Biedermeier”. W kuferku znajduje się zestaw dziesięciu przedmiotów, którym przypisane są różne zadania i zagadki. Wszystko po to, by zwiedzanie uczynić jeszcze ciekawszym oraz by zwrócić uwagę na interesujące szczegóły, które czasami pomijamy będąc w muzeum. Zwykłe zwiedzanie stanie się detektywistyczną wyprawą!

więcej o: Kuferek Muzealnego Detektywa „Biedermeier”