RODZINNE WEEKENDY – Manele, brosze, wisiory, egrety – klejnoty zdobiące nie tylko kobiety

Słowo biżuteria (fr. biju – klejnot) towarzyszy człowiekowi od czasów prehistorycznych, poprzez wszystkie epoki i środowiska kulturowe, przyjmując różnorodne formy i kształty, jak i funkcje czy role społeczne. To atrybut władzy świeckiej bądź religijnej, wyraz kultu religijnego bądź przynależności klasowej i symbol bogactwa, czy wreszcie ozdoba stroju.

Podczas spotkania uczestnicy, w trakcie krótkiej prezentacji, zapoznają się z historią biżuterii od wieków średnich po wiek XIX. W części praktycznej będziemy projektowali i tworzyli własną biżuterię.

18 lutego 2023 r., godz. 11.00 – zajęcia dla dzieci w wieku 7-12 lat

Liczba uczestników: 10 dzieci + opiekunowie
Czas trwania zajęć: ok. 60 min
Koszt: 14 zł – dziecko, 7 zł – opiekun, z Kartą Dużej Rodziny 5 zł – dziecko, 5 zł – opiekun