ROZSTRZYGNIĘCIE MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”
Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku serdecznie zaprasza na rozstrzygnięcie międzynarodowego konkursu plastycznego „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka” (2019 r.). Uroczyste podsumowanie odbędzie się 16 października o godz. 11.00 w bielskim muzeum.
Czternasta edycja międzynarodowego konkursu plastycznego „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”, podobnie jak wszystkie poprzednie była inspirowana hasłem Dnia Papieskiego. Tym razem brzmiało ono: „Wstańcie, chodźmy!” – to słowa, które wg Ewangelii św. Mateusza, skierował Chrystus do Apostołów po modlitwie w Ogrójcu i które w tytule swojej książki przytacza Jan Paweł II.
W tym roku do organizatora wpłynęły 1974 prace, z czego 115 ze Świata (Białoruś, Chiny, Szkocja, Ukraina, USA, Wielka Brytania, Włochy), 1519 z Polski i 340 z Diecezji Drohiczyńskiej.
ORGANIZATORZY:
Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku
Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie
Dekanat Bielski
Fundacja Mater
HONOROWY PATRONAT
E. Biskup Drohiczyński Piotr Sawczuk
Fundacja Konferencji Episkopatu Polski „Dzieło Nowego Tysiąclecia”
Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie sekcja św. Jana Chrzciciela
Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski
Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki
Starosta Bielski Sławomir Jerzy Snarski
Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski Jarosław Borowski
Rozstrzygnięcie Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”
KATEGORIA I
NAGRODY
Wojciech Ciepły, Szkoła Podstawowa w Woźnikach, op. Agnieszka Sienkiewicz
Hanna Grochowska, Podbiel, diecezja siedlecka, op. Aneta Grochowska
Nikoletta Wysockaja, Szkoła Sztuki w Dzierżyńsku (Białoruś), op. Włodzimierz Szczerbin
WYRÓŻNIENIA
Daria Dziadkowskaja, Szkoła Sztuki w Dzierżyńsku (Białoruś), op. Włodzimierz Szczerbin
Maja Kucharczyk, Zespół Oświatowy im. Marianny Frąckowiak w Skibniewie, op. Elżbieta Derlicka
Laura-Jadwiga Laudańska, Karasino (Białoruś), op. Alena Laudańska
Bartłomiej Szwast, Dębowiec, diecezja rzeszowska, op. Renata Szwast
KATEGORIA II
NAGRODY
Po Chi, Angelo Chan, School of Creativity – Hong Kong (Chiny), op. Stephanie Yip
Bartosz Jakubowicz, Szkoła Podstawowa nr 3 z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego im. Jarosława Kostycewicza w Bielsku Podlaskim, op. Maria Falkowska, Alina Sacharewicz
Oliwier Pacławski, Szkoła Podstawowa im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Majdanie Sieniawskim, op. Joanna Brzyska
WYRÓŻNIENIA
Ksawery Bednarz, Szkoła Podstawowa im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Majdanie Sieniawskim, op. Teresa Mazurek
Daria Chomicz, Szkoła Sztuki w Dzierżyńsku (Białoruś), op. Włodzimierz Szczerbin
Oliwia Leśniewska, Szkoła Podstawowa Fundacji Oświatowej „Nasza Szkoła” w Łodzi, op. Grażyna Dorosz-Pułko
Lena Pazgan, Polska Szkoła Sobotnia im. Jana Pawła II w Preston (Wielka Brytania), op. Barbara Kuras-Potoniec
Klaudia Zawadzka, Machnice, archidiecezja wrocławska, op. Małgorzata Zawadzka
KATEGORIA III
NAGRODA I
Paweł Jasik, Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Fryderyka Chopina w Olkuszu, op. Renata Guzik
NAGRODA II
Paulina Chmiest, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Sułoszowej, op. Renata Guzik
NAGRODA III
Laura Szarzyńska, Sułkowicki Ośrodek Kultury, op. Ewa Garbień
WYRÓŻNIENIA
Wiktoria Bujnowicz, Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Chmielniku, op. s. Konstancja-Małgorzata Piskor
Julia Czyż, Szkoła Podstawowa nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie, op. Mariusz Kowal
Anna Kuliberda, Węgrzyce, diecezja krakowska, op. Izabela Kuliberda
Mykhailo Mazur, Sofiivska Borschagivka (Ukraina), op. Elwira Mazur
Julia Mądrala, Sułkowicki Ośrodek Kultury, op. Ewa Garbień
Lena Zając, Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie, op. s. Bernarda Kaczor
KATEGORIA IV
NAGRODA I
Anna Borowyk, Państwowa Plastyczna Średnia Szkoła im. Tarasa Szewczenka w Kijowie (Ukraina), op. Jurij Hurin
NAGRODA II
Martyna Jachacz, XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki w Lublinie, op. Anna Jachacz, Anna Mizeracka
NAGRODA III
Aleksandra Pankalla, Ostrzeszowskie Centrum Kultury im. Antoniego Serbeńskiego, op. Elżbieta Lubińska
WYRÓŻNIENIA
Laura Kalicka, I Liceum Ogólnokształcące w Łosicach, op. Joanna Olizaruk
Justyna Rzemieniuk, Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu, op. Małgorzata Magryta
Tsz Ying, Ibe Lam, Chong Hok Tong Education Center – Hong Kong (Chiny), op. Mike Chan
KATEGORIA V
NAGRODY
Kacper Frąckiewicz, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Konopnickiej w Wyszkowie, op. Marzena Szulc
Jakub Sylwester Kamiński, Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim, op. Joanna Turowska
Adam Kwiatkowski, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Ks. Jana Twardowskiego w Nidzicy, op. Beata Żygadło
WYRÓŻNIENIA
Joanna Czyrnek, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Myślenicach, op. Anna Janik
Anna Mucha, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej w Jędrzejowie, op. Ewa Kośmider
Nikola Pomian, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zamościu, op. Iwona Lis
Dominika Woźniak, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Ks. Jana Twardowskiego w Nidzicy, op. Beata Żygadło
Ewa Zachwyc, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Ks. Jana Twardowskiego w Konarzewie, op. Sylwia Polańska