Zapraszamy do białostockiego Ratusza
dzieci w wieku od 7 do 12 lat wraz z opiekunami
w niedziele o godz. 12.00
na spotkania na wystawie Legendarna Młoda Polska

 

Na tropie symboli, 12 marca 2017 r., godz. 12.00
Wśród malarzy z przełomu XIX i XX wieku znaleźli się tacy, którzy sprzeciwiali się ukazaniu świata rzeczywistego, pozbawionego niezwykłości i artystycznej fantazji. Często na ich płótnach gościły postacie przeniesione z przypowieści biblijnych, baśni i greckich mitów, a zwykłym przedmiotom nadawano ukryte znaczenie. Nawet pora roku i pora dnia przedstawione na obrazie mogły mieć symboliczny wymiar. Wszystko po to, aby zaprosić widza do podjęcia wyzwania, jakim było rozszyfrowanie wizji artysty. Dlaczego Jacek Malczewski założył mnisi habit? Jakie nastroje towarzyszyły malarzom nokturnów? O czym „mówią” zwiędłe róże w wazonie namalowane przez Olgę Boznańską? Spróbujemy to rozszyfrować!

Czas trwania zajęć ok. 60 min.
Liczba uczestników w grupie do 15 osób.
Koszt: 8 zł od dziecka, opiekunowie wstęp bezpłatny.

Informacje i zapisy:
Dział Promocji i Edukacji Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, Ratusz, Rynek Kościuszki 10, tel. (85) 740-77-41 lub 509 336 740.

Z DZIADKAMI W MUZEUM

Zapraszamy dzieci w wieku 7 – 12 lat wraz z dziadkami do białostockiego Ratusza na zajęcia interaktywne „Z DZIADKAMI W MUZEUM”. Spotkanie stanie się okazją, by przypomnieć własne rodzinne historie i wspomnienia z dzieciństwa oraz by przekazać je wnukom.

Jak to dawniej w szkole było, 19 marca 2017 r., godz. 12.00
Jak artyści uczyli się malowania ponad sto lat temu? W jaki sposób doskonalili swoje umiejętności? Jakie szkoły kończyli? Dowiemy się tego wędrując po Galerii Malarstwa Polskiego. Dziadkowie będą mieli okazję do przypomnienia historii z czasów, kiedy sami chodzili do szkoły. Opowiedzą wnukom, jaki strój obowiązywał w szkole, jak liczyło się na liczydłach oraz czym była „ośla ławka”. Spróbujemy również swoich sił w trudnej sztuce pisania piórem i atramentem.

Prosimy o przyniesienie na zajęcia dawnych szkolnych zdjęć lub rodzinnych pamiątek związanych z tematem zajęć.

Czas trwania zajęć ok. 75 min.
Liczba uczestników w grupie: 10 wnuków + dziadkowie.
Koszt: 4 zł od osoby.

Informacje i zapisy:
Dział Promocji i Edukacji Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, Ratusz, Rynek Kościuszki 10, tel. 85 740-77-41 lub 509 336 740.

 

WIELKANOCNE WARSZTATY RODZINNE
Zapraszamy do białostockiego Ratusza
dzieci w wieku 6 – 12 lat wraz z rodzicami
w niedzielę 2 kwietnia 2017 r.
na spotkania w ramach Białostockiego Jarmarku Wielkanocnego

Na jednym spotkaniu grupa dzieci może liczyć maksymalnie 15 osób.

I grupa – spotkanie 2 kwietnia 2017 r. o godz. 11.00

II grupa – spotkanie 2 kwietnia 2017 r. o godz. 13.00

Przygotowując się do świąt wielkanocnych najczęściej czynimy to w duchu tradycji – zdobimy pisanki, pleciemy wierzbowe palmy, pieczemy babki i ślemy bliskim życzenia. Aby urozmaicić Państwu przeżywanie Świąt serdecznie zapraszamy na warsztaty, które odbędą się w ramach Białostockiego Jarmarku Wielkanocnego. W programie wykonanie świątecznych kartek techniką origami płaskiego i irisfolding. Własnoręcznie zrobione kartki z serdecznymi życzeniami na pewno sprawią nieopisaną radość bliskim i znajomym. Zapraszamy.

Opłata – bilet ulgowy w cenie 4 zł/osoby
Czas trwania zajęć: ok. 60 min.

Informacje i zapisy:
Dział Promocji i Edukacji Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, Ratusz, Rynek Kościuszki 10, tel. 85 740-77-41 lub 509 336 740.