JARMARKI

Tradycja Białostockiego Jarmarku Świętojańskiego sięga 1749 roku. Wówczas to Jan Klemens Branicki – wielki hetman koronny uzyskał od króla Augusta III przywilej na jego organizowanie. Jarmarki odbywały się corocznie, choć ich tradycja zaczęła zamierać w XIX wieku. Od 1919 roku powróciły i z niewielkimi przerwami corocznie na Świętego Jana ściągają kupców i kupujących. Od 1993 roku organizuje je Muzeum Podlaskie w Białymstoku.

Przez wieki jarmark zmieniał się. Branicki chciał by miał on charakter ogólnopolski. Sprowadzał kupców warszawskich, a nawet z innych miast europejskich. Przez następne dziesięciolecia jarmark nabrał charakteru lokalnego. Dziś jest imprezą handlową i promocyjną. Na Białostockim Jarmarku Świętojańskim gości wielu wystawców, nie tylko z Polski, ale również z Litwy i Białorusi. Można na nim kupić specjały regionalnej kuchni i rękodzieło.

BIAŁOSTOCKI JARMARK ŚWIĘTOJAŃSKI
odbędzie się na Rynku Kościuszki
25 czerwca 2017 roku w godz. 9.00 – 16.00


Patroni medialni:

Informacje dla wystawców

Wystawców zainteresowanych wzięciem udziału w Jarmarku zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem Białostockiego Jarmarku Świętojańskiego oraz do przesyłania zgłoszeń na adres: jarmarki@muzeum.bialystok.pl

Informacji udziela Dział Promocji i Edukacji, Ratusz, Rynek Kościuszki 10, Białystok, 
tel. kom. 509 336 740

Dokumenty do pobrania:
Regulamin Białostockiego Jarmarku Świętojańskiego 
Karta zgłoszenia udziału – kategoria PRODUKTY SPOŻYWCZE
Karta zgłoszenia udziału – kategoria PRODUKTY INNE