KONCERT FORTEPIANOWY
„W KRĘGU MINIATUR FORTEPIANOWYCH"

niedziela, 19 czerwca 2016 r., godz. 17.00
Ratusz w Białymstoku, Rynek Kościuszki 10

Wykonawca:
PAWEŁ POPKO - fortepian

Program:
S. Rachmaninov - Preludium D - dur op. 23 nr 4
R. Schumann - Karnawał op. 9

Paweł Popko rozpoczął przygodę z muzyką w wieku 6 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. J.S. Bacha w Grajewie w klasie fortepianu p. Marii Jolanty Kulikowskiej. Edukację kontynuował w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. W. Lutosławskiego w Białymstoku, gdzie pracował pod kierunkiem p. Krzysztofa Kiercula. Od 2014 r. jest studentem Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie i kształci się w klasie fortepianu prof. Ewy Pobłockiej.

Jest laureatem wielu nagród na międzynarodowych konkursach, m. in. I nagrody na Międzynarodowym Forum Muzycznym w Mäntta w Finlandii, III nagrody na V Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. A. Rubinsteina w Sankt Petersburgu, III nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Pianistycznym w Nałęczowie. Sukcesy osiągnął również, grając w zespołach kameralnych. Zdobył m.in. II nagrodę na VII Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych w Katowicach i III nagrodę na X Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. J. Zarębskiego w Warszawie.

Pianista jest trzykrotnym stypendystą Marszałka Województwa Podlaskiego, a także podopiecznym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Brał udział w projekcie Inkubator Muzyczny, wraz z orkiestrą polsko-norweską wykonał w Operze i Filharmonii Podlaskiej Koncert fortepianowy a-moll op. 16 Edvarda Griega pod batutą Kazimierza Dąbrowskiego. Wielokrotnie występował jako solista i kameralista w miastach w Polsce i za granicą.

Wstęp wolny.