KONCERT KAMERALNY
Ratusz w Białymstoku, piątek dnia 18 marca 2016 r. godz. 18.00

PROGRAM:

TuliPanna Piano Trio w składzie:

Maria Orzeł - fortepian
Maria Sosnowska - skrzypce
Karolina Szczechowicz - wiolonczela

• Bedrich Smetana - Trio fortepianowe g-moll, op. 15
Część II Allegro, ma non agitato
Część III Finale. Presto

• Anton Arensky - Trio fortepianowe d-moll, op. 32
Część I Allegro moderato
Część II Scherzo. Allegro molto
Część III Elegia. Adagio
Część IV Finale. Allegro non troppo


Trio fortepianowe w składzie – Maria Sosnowska, Karolina Szczechowicz i Maria Orzeł rozpoczęło swoją współprace w 2014 roku. Obecnie rozwija się pod kierunkiem dr hab. Witolda Holtza i dr hab. Macieja Łabeckiego w Akademii Muzycznej w Łodzi. Swoją działalność artystyczną prowadzi poprzez uczestnictwo czynne w masterclassach z tak znakomitymi profesorami kameralistyki jak prof. Maryla Szwajgier-Kułakowska czy prof. Anna Prabucka-Firlej.

Jego członkinie są laureatkami między innymi takich konkursów, jak: Międzynarodowy konkurs Pro Piano Romania w Bukareszcie, 22 ° International Piano Competition Roma, XII Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Juliusza Zarębskiego w Izabelinie– Łomiankach, V Podkarpacki Konkurs Duetów Fortepianowych dla uczniów szkół muzycznych I i II stopnia o zasięgu międzynarodowym, VI Ogólnopolski Konkurs Kameralny dla uczniów Szkół Muzycznych I i II stopnia Katowicach, X Ogólnopolski Konkurs Kameralistyki Fortepianowej w Toruniu, Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. W. Radowicziusa w Wilnie, Międzynarodowy konkurs „Młody Paganini” w Legnicy, Spotkania Kameralne w Sochaczewie, IX Konkurs Młodych Wiolonczelistów we Wrocławiu, Ogólnopolskie Konfrontacje Wiolonczelowe im. Zdzisławy Wojciechowskiej w Bydgoszczy, Ogólnopolski Konkurs Młodego Wiolonczelisty w Sochaczewie.

Artystki występowały na salach takich jak: Studio S1 im. W. Lutosławskiego, Filharmonia Bałtycka, Opera i Filharmonia Podlaska, Filharmonia Krakowska, NOSPR w Katowicach, Filharmonia Kaliska, Filharmonia Częstochowska, Aula im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Herkulessal w Monachium, Max Reger Philharmonic w Weiden, Shenzen Concert Hall jak rownież w rozmaitych salach na Litwie, w Norwegii, Niemczech, Rumunii, Włoszech, oraz w Chinach.