Wstęp – wejściówka w cenie 1 zł

WYKONAWCY:

Karol Jóźwik – wiolonczela
Stefan Maciej Krassowski – fortepian

C. Saint-Saëns - I Koncert wiolonczelowy a-moll op. 33
I. Allegro non troppo
II. Allegretto con moto
III. Tempo primo

Urszula Kulesza – fortepian

F. Mendelssohn Pieśń bez słów Es- dur op. 53 nr 2
Fr. Schubert  Sonata - Fantazja G-dur D.894 cz. I i II
I. Molto moderato e cantabile
II. Andante

ANDRZEJ LECHOWSKI – prowadzenie
Kierownictwo artystyczne – prof. LESZEK SOKOŁOWSKI

To ostatni przed wakacjami "Koncert z historią".
Dziękujęmy Wykonawcom i Odbiorcom cyklu za miłą współpracę, obecność i niezapomniane wrażenia.
Do zobabaczenia w październiku.Karol Jóźwik (ur. 4.01.2000) – uczeń IV klasy Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Białymstoku w klasie wiolonczeli dr. hab. Romana Hoffmanna. Laureat i finalista licznych konkursów wiolonczelowych o znaczeniu regionalnym i ogólnopolskim. Prowadzi ożywione życie koncertowe. Występował w Polsce (m. in. w Białymstoku, Warszawie, Wrocławiu, Siedlcach, Kołobrzegu, Augustowie, Suwałkach, Lusławicach) i za granicą (w Niemczech, Norwegii, Słowenii, na Litwie). Swoje umiejętności doskonalił pod okiem takich profesorów jak T. Strahl, A. Bauer, M. Zdunik, A. Hajdin (Chorwacja).
Jego wielką pasją jest kompozycja. Pierwszy utwór napisał w wieku sześciu lat. Od tego czasu skomponował m. in. operę, symfonię, kwartet smyczkowy, 2 musicale, kwartet fortepianowy, poemat symfoniczny oraz wiele utworów na instrumenty solo lub z akompaniamentem, dzieł przeznaczonych na chór i muzyki kameralnej na mniejsze składy.
W ramach różnych projektów artystycznych, których się podejmował, miał zaszczyt współpracować z takimi dyrygentami jak J. Chrenowicz, W. Miłkowska, T. Płatek czy I. Coretti (Włochy). Wielokrotny stypendysta Marszałka Województwa Podlaskiego i Prezydenta Miasta Białegostoku.

Urszula Adrianna Kulesza - pianistka, urodzona 14 grudnia 1995 roku. Edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 9 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie pod kierunkiem mgr Justyny Marszałek. Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Białymstoku u dr hab. Leszka Kota, prof. UMFC. Brała udział w III Białostockim Festiwalu Pianistycznym im. Sióstr Frankiewicz gdzie otrzymała wyróżnienie. Do jej szczególnych osiągnięć należą: wyróżnienie na I Białostockim Festiwalu Twórczości Muzycznej w Białymstoku za utwór "Moje małe marzenie" na fortepian (05.10.2009 r.), I miejsce i Grand Prix za utwór "Ruch myśli" na fortepian na II Białostockim Festiwalu Twórczości Muzycznej w Białymstoku (03-04.04.2012 r.) oraz I miejsce i Grand Prix za utwór "Nieuchwytne" na III Białostockim Festiwalu Twórczości Muzycznej w Białymstoku (23-24.09.2013 r.). Jej zdolności kompozytorskie zostały zauważone również na VIII (2009) , IX (2010) oraz X (2011) edycji konkursu "MAT- wygrywa Miłość Akceptacja Tolerancja" gdzie trzykrotnie zdobyła I nagrodę za skomponowanie piosenek. Działa również jako kameralistka pod kierunkiem prof. Macieja Krassowskiego. Przez 4 lata grała w trio fortepianowym, a od roku w duecie fortepianowym, z którym zajęła I miejsce w III Ogólnopolskim Konkursie Duetów Fortepianowych "Grajmy razem" w Zamościu (27-29.03.2014 r.). Uczestniczyła w licznych kursach prowadzonych przez takich pedagogów jak: Elżbieta Karaś-Krasztel, Joanna Ławrynowicz-Just, Mariola Cieniawa, Aleksjej Orłowiecki, Michał Szczepański, Hubert Rutkowski, Stefan Kutrzeba.  Obecnie jest studentką trzeciego roku, Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina na wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym w Białymstoku, w klasie fortepianu dr hab. Leszka Kota, prof. UMFC.  Uczestnicząc w II Konkursie Kameralistyki Fortepianowej im. Zbigniewa Popielskiego zdobyła II miejsce. Podczas studiów rozpoczęła naukę gry na klawesynie w ramach przedmiotu dodatkowego. Brała udział w warsztatach muzyki dawnej „Early Music Summer School” w Holandii (22-28.08.2016.r.).