MUZEALNE ŚRODY DLA SENIORÓW

Cykl spotkań w Oddziałach Muzeum Podlaskiego w Białymstoku przygotowany z myślą o seniorach. Zapraszamy do udziału w spotkaniach, na których przybliżać będziemy Państwu nasze wystawy i zbiory.
Dniem spotkań jest ŚRODA, a opłata za bilet to symboliczna złotówka.

PLAN SPOTKAŃ DLA SENIORÓW W KWIETNIU 2017

środa 5 kwietnia 2017 r., godz. 11.00
Muzeum Historyczne w Białymstoku, ul. Warszawska 37
WIELKANOCNE KARTY POCZTOWE W ZBIORACH MUZEUM HISTORYCZNEGO

Wielkanoc jest najstarszym i najważniejszym świętem chrześcijańskim, upamiętniającym śmierć krzyżową i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Atmosferę radosnego oczekiwania i świętowania oddają motywy wykorzystywane na kartach pocztowych - zajączki wielkanocne, króliczki, kurczaczki oraz kolorowe pisanki. Na pocztówkach pojawiają się nie tylko motywy religijne lecz także świeckie, frywolne a nawet patriotyczne. Zapraszamy do zapoznania się z różnorodnością kart świątecznych zgromadzonych w zbiorach Muzeum Historycznego.

Koszt: 1 zł/os. Czas trwania: ok. 60 min. Zapisy z minimum trzydniowym wyprzedzeniem pod numerami telefonów (85) 748 21 19, kom. 517 484 349.

__________________________________

środa 19 kwietnia 2017 r., godz. 11.00
Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku, ul. Świętojańska 17
ARTYSTYCZNE PODRÓŻE ALFONSA KARNEGO

Rzeźbienie i podróżowanie to były pasje artysty, których owocem jest dzisiaj zgromadzona kolekcja dzieł sztuki. Paryż, Bruksela, Rzym, Ateny, rzeźba francuska, grecka, egipska to źródło jego artystycznych inspiracji, a podróże to czas niezwykłych przygód i zawiązanych przyjaźni. Notatki i szkice, które powstały w trakcie tych wojaży zostały wykorzystane przez artystę do budowy jego najbardziej znanych i nagradzanych rzeźb. Spotkanie poprowadzi kierownik Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego kustosz Ryszard Saciuk.

Koszt: 1 zł/os. Czas trwania: ok. 60 min. Prosimy o wcześniejsze zapisy pod nr tel. 509 336 862 lub mailowo: muzeum.karnego@muzeum.bialystok.pl.