BAL Z MINIONEJ EPOKI
25 lutego 2017 r. godz. 10.00

Warsztaty rodzinne w Muzeum w Bielsku Podlaskim
ZAJĘCIA INTERAKTYWNE DLA DZIECI W WIEKU 4 – 8 LAT

Jak dawniej bawili się nasi przodkowie? Jedno jest pewne – dużo lepiej niż my współcześnie. Taniec był ważnym elementem życia towarzyskiego. Kto chciał brać w nim udział, musiał nauczyć się odpowiednich figur i gestów przypisanych do danego tańca. A tańców było całe mnóstwo... Podczas rodzinnych warsztatów z cyklu „Muzealne mole” spróbujemy przenieść się w atmosferę dworskiego przyjęcia, poznamy trudne słowa (gigue, allemande, gaillarde), wykonamy ozdoby i rekwizyty taneczne, by poczuć „jak tańczono przed wiekami” wedle inspiracji zawartych w książce Izabeli Klebańskiej o tym właśnie tytule – „Jak tańczono przed wiekami, czyli taniec z figurami” Wydawnictwa Literatura.

Warsztaty poprowadzi Marta Zinkiewicz – absolwent Instytutu Muzykologii na Uniwersytecie Warszawskim, dyrygent chóru oraz nauczyciel rytmiki i wychowania przedszkolnego.

Czas trwania: ok. 90 min.
Liczba uczestników: 15 dzieci + opiekunowie.
Bilet wstępu: 8 zł / dziecko. Opiekun: wstęp wolny

Rezerwacji miejsc na warsztaty można dokonać wyłącznie osobiście w muzeum poprzez zakup biletów. Sprzedaż biletów w tygodniu poprzedzającym zajęcia w godz. 9 – 16.30 (poza poniedziałkiem).