SALON BUJNOWSKIEGO: Licencja na pierwszy śnieg

Spotkanie z poetką Ewą Włodarską

4 marca 2018 r., godz. 13.15, Muzeum w Tykocinie (Dom Talmudyczny)

Plakat do pobrania (PDF)

W programie:

• spotkanie z Ewą Włodarską, autorką książki „Licencja na pierwszy śnieg”, nominowaną do tegorocznej nagrody literackiej Prezydenta Miasta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego – rozmowę o imperatywie tworzenia poezji poprowadzi Dariusz Szada-Borzyszkowski
  • prezentacja poezji Ewy Włodarskiej – czyta Dariusz Szada-Borzyszkowski
  • recital gitarowy kompozytora i instrumentalisty Pawła Sokołowskiego

…To poezja odważna, nie uchylająca się od spadających na nasze głowy i świadomości ciężarów… – tak o wierszach Ewy Włodarskiej napisał Karol Maliszewski.

Wstęp 2 zł

Ewa Włodarska – z wykształcenia ekonomistka, licencjonowany impresario i animatorka kultury, laureatka wielu konkursów poetyckich, kilka lat temu przeniosła się z rodziną z Krakowa do Tykocina. Jej ostatni tomik poezji został już dostrzeżony i nagrodzony na prestiżowym Ogólnopolskim Konkursie na autorską książkę literacką Świdnica 2017. Publikowała w prasie literackiej i antologiach. Wiersze były tłumaczone na j. rosyjski, serbski, angielski.

Paweł Sokołowski – muzyk, gitarzysta, kompozytor, aranżer, producent muzyczny, laureat wielu pierwszych nagród na festiwalach muzycznych w kraju i za granicą. Do najbardziej znaczących osiągnięć zalicza pierwszą nagrodę na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz Grand Prix Złote Talenty w Pradze.

Dariusz Szada-Borzyszkowski - tłumacz, reżyser o bogatym dorobku artystycznym. Absolwent Akademii Teatru, Muzyki i Filmu w Sankt Petersburgu. Wieloletni redaktor Telewizji Polskiej.

Zych Bujnowski – znakomity malarz, szlachetny personalista, ale też żołnierz (bohater wojny polsko-bolszewickiej) przez niemal całe swoje twórcze, niestety krótkie życie związany był z Tykocinem. Muzeum w Tykocinie, pragnąc spopularyzować postać artysty i patrioty, zainicjowało cykliczne spotkania artystyczne pod hasłem Salon Bujnowskiego.

Patroni wydarzenia: