Muzeum Podlaskie w Białymstoku
Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego
współprowadzona przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Kalendarz wydarzeń MPB

Spotkania z Ikoną

 

Muzeum Ikon w Supraślu serdecznie zaprasza wszystkich chętnych, a w szczególności dzieci od lat 7, młodzież i osoby dorosłe na cykliczne zajęcia warsztatowe SPOTKANIA Z IKONĄ. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek miesiąca w godzinach od 15.00 do 17.00 w sali warsztatowej Muzeum Ikon w Supraślu.

Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się z podstawową wiedzą o ikonie oraz nabędą praktyczne umiejętności ikonograficzne w malowaniu poszczególnych elementów kompozycyjnych w ikonie. Obecnie prowadzone prace są kontynuacją podjętych tematów – uczestnicy realizują rozpoczęte prace nad elementami karnacji, które są w ikonie niezwykle istotne. Są to wprawki, które uczestnicy wykonują przed przystąpieniem najistotniejszego w ikonie – oblicza przedstawianej osoby świętej.

Materiały do zajęć zapewnia muzeum.
Odpłatność: 8 zł osoby uczące się, 16 zł dorośli, 4 zł podopieczni Domów Dziecka i innych ośrodków opiekuńczych. Z Kartą Dużej Rodziny – 8 zł.
Zapraszamy osoby zainteresowane ikonografią, które chciałyby dołączyć do Spotkań z ikoną. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja uczestnictwa w zajęciach pod nr tel. 509 336 829.

Prace uczestników warsztatów