Wakacyjne zwiedzanie Ratusza z kartą zadań „Podróże małe i duże”

Nareszcie upragnione wakacje! Czas wolny od zajęć szkolnych, czas odpoczynku, ale też doskonały czas na podróże. W ramach wakacyjnych wojaży zapraszamy rodziny z dziećmi do odwiedzenia białostockiego Ratusza i obejrzenia naszej wystawy stałej - Galerii Malarstwa Polskiego z wykorzystaniem karty zadań o tematyce podróżniczej.

Wędrując z kartą zadań po muzealnej galerii malarstwa dowiecie się, czym dawniej podróżowano, jakie zakątki świata były dla artystów najbardziej malownicze, jak wielkie znaczenie miała pewna podróż służbowa króla Polski Jana III Sobieskiego oraz co dawniej zabierały ze sobą w podróż eleganckie damy.

• Karty zadań „Podróże małe i duże” i ołówki są dostępne bezpłatnie w kasie muzeum. Możecie też wziąć własny ołówek.
  • Z karty zadań można skorzystać od wtorku do niedzieli w godzinach otwarcia Muzeum. Należy zakupić bilet wstępu na wystawę lub odwiedzić nas w dzień bezpłatnego wstępu na wystawę stałą – w niedzielę.
  • Nie obowiązują zapisy.
  • Pamiętajcie o zasadach zwiedzania obowiązujących w okresie zagrożenia Covid 19. Zwiedzanie dostępne jest tylko dla osób posiadających własne maski zasłaniające usta i nos (nie dotyczy dzieci poniżej 4 roku życia). Zwiedzający obowiązani są do dezynfekcji rąk lub rękawiczek płynem dezynfekującym umieszczonym przy wejściu do budynku.