Muzeum Podlaskie w Białymstoku
Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego
współprowadzona przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Kalendarz wydarzeń MPB

Aktualności

Komunikat

Z przyjemnością informujemy, że Muzeum Podlaskie w Białymstoku wraz z oddziałami będzie otwarte dla zwiedzających od 11 maja. Zapraszamy!
więcej o: Komunikat

NOC MUZEÓW 2021 z Muzeum Podlaskim w Białymstoku

Zbliża się NOC MUZEÓW – jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w ciągu roku! Ze względów bezpieczeństwa tegoroczna Noc Muzeów z Muzeum Podlaskim będzie bogata w wydarzenia online, ale nie tylko. Oprócz wirtualnych spotkań, odbywających się na Facebookach oddziałów, proponujemy także zupełnie nową formę: spotkanie z kulturą na świeżym powietrzu!
więcej o: NOC MUZEÓW 2021 z Muzeum Podlaskim w Białymstoku

Konkurs „Moje Muzeum Obojga Narodów” rozstrzygnięty

Konkurs miał na celu promować nowy wizerunek bielskiego Muzeum, które w grudniu ubiegłego roku zmieniło nazwę, a obecnie zmienia profil działalności. Zadaniem uczestników było przedstawienie w dowolnej formie i technice plastycznej własnego wyobrażenia naszego muzeum. Zwycięzcom gratulujemy!
więcej o: Konkurs „Moje Muzeum Obojga Narodów” rozstrzygnięty

Rodzinna Niedziela w Muzeum Historycznym: Hetman - magnat - mecenas

Zajęcia interaktywne dla dzieci w wieku 7 – 12 lat w ramach cyklu ,,Mali historycy - wielkie historie". Zapraszamy do Muzeum Historycznego o godz. 12.00.
więcej o: Rodzinna Niedziela w Muzeum Historycznym: Hetman - magnat - mecenas

Maluchy na tropie historii: Odwiedziny u Branickich

Zajęcia interaktywne dla dzieci w wieku 4 – 6 lat w ramach cyklu ,,Maluchy na tropie historii". Zapraszamy do Muzeum Historycznego o godz. 12.00.
więcej o: Maluchy na tropie historii: Odwiedziny u Branickich

Rodzinna Niedziela w Muzeum Historycznym: Z wizytą u Izabeli Branickiej

Zajęcia interaktywne dla dzieci w wieku 7 – 12 lat w ramach cyklu ,,Mali historycy - wielkie historie". Zapraszamy do Muzeum Historycznego o godz. 12.00.
więcej o: Rodzinna Niedziela w Muzeum Historycznym: Z wizytą u Izabeli Branickiej

Dyplomy 2020/2021

Zapraszamy na prezentację prac dyplomowych uczniów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Artura Grottgera w Supraślu. Wernisaż wystawy odbędzie się 12 maja 2021 r. o godz. 17.00. Forma otwarcia ekspozycji zależy od aktualnych ograniczeń sanitarnych.
więcej o: Dyplomy 2020/2021

Tykocińskie refleksje Teresy Bejnarowicz-Kowiazo

Zapraszamy do Wielkiej Synagogi w Tykocinie na wystawę prezentującą impresje malarskie białostockiej malarki Teresy Bejnarowicz-Kowiazo. Na ekspozycji oprócz obrazów artystki znajdują się ich interpretacje autorstwa Anny Minkiewicz, subtelne wiersze Krzysztofa Micha oraz przedmioty – świadkowie zmierzchu historii tykocińskich Żydów.
więcej o: Tykocińskie refleksje Teresy Bejnarowicz-Kowiazo

Mali orędownicy

Na wystawie prezentujemy ponad 100 ikon miniaturowych z dwóch kolekcji prywatnych oraz ze zbiorów Muzeum Ikon w Supraślu. Całość kolekcji tworzą ikony rosyjskie, greckie oraz pochodzące z Bałkanów datowane na wieki od XVII do początku XX.
więcej o: Mali orędownicy

Nowa kolorystyka elewacji Pałacu Branickich w Choroszczy

Dawna letnia rezydencja hetmana Jana Klemensa Branickiego, w której mieści się Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy odzyskała barokowy blask.
więcej o: Nowa kolorystyka elewacji Pałacu Branickich w Choroszczy